Koks yra šiuolaikinis lietuvio namas?

namaiMes turime išmaniuosius telefonus bei kompiuterius. Naudojamės išmania technika, kuri gali pati įsijungti ir net save prižiūrėti. Mes patys esame išmanūs, kadangi tuomet gyvenimas yra kur kas paprastesnis. Klausimas, kodėl visas namas, kuriame gyvename, nėra išmanus. O gal link to mes ir judame? Juk šiuolaikinis namo projektas kardinaliai skiriasi nuo to, kuris tradiciškai buvo statomas anksčiau. Klausimas, kaip atrodo šiuolaikinis namas, kurį dažniausiai statosi įprastas Lietuvos pilietis.

Karkasiniai namai – populiariausias pasirinkimas

Šiuo metu dažniausiai pasirenkamas namo projektas yra susijęs su karkasiniu namu. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad visi karkasiniai namai yra standartiniai, tačiau projektuotojo paslaugos net ir tokiu atveju reikalingos. Jis suderins smulkmenas ir tuo pačiu patars, kas Jums labiausiai tinka. Taigi, lietuviai dažniausiai renkasi karkasinius namus dėl kelių priežasčių. Pirmiausia svarbu tai, kad dažniausiai tautiečiai siekia gyventi nuosavuose namuose. Visi svajoja apie mažą žemės lopinėlį arčiau namų. Tuo pačiu karkasiniai namai yra ilgaamžiai, tad investicija tikrai vertinga. Galiausiai,  karkasinių namų statyba nėra labai brangi, tad puikiai tinka vidutinio lietuvio kišenei. Kiekvienas žmogus nori, kad namas būtų sukurtas pagal jo individualius poreikius, o tam reikalingas projektuotojas.

Labai populiarėja vieno aukšto namai

Projektuotojai tvirtina, kad lietuviai paskutiniu metu ypač pamėgo vieno aukšto namus. Tai susiję su labai paprastu dalyku. Paprasčiausiai niekas nebesistato didelių daugiaaukščių namų, kuriuose gyvena net kelios kartos. Lietuviai vis dažniau pasirenka galimybę gyventi atskirtai nuo savo tėvelių, o tokiu atveju dažniausiai nereikia labai didelių namų. Viena šeima puikiai telpa ir vieno aukšto namuose. Kitas pliusas – nereikia rūpintis namo apšildymų. Lietuvoje populiariausia yra kūrenti malkomis. Kitos alternatyvos patogesnės, tačiau kur kas brangesnės. Taigi, mažesnės kvadratūros namus apšildyti yra kur kas paprasčiau. Lietuviai labai vertina patogumo faktorių. Tad kartais laimi išlaikymo patogumas prieš didesnius namus.

Didelės erdvės – šiuolaikinio lietuvio troškimas

Projektuotojai taip pat pastebėjo, kad lietuviai noriai renkasi vis didesnes namų erdves. Jeigu anksčiau buvo įprasta, kad visi namų kampeliai yra atskiriami sienomis, tai šiuo metu stengiamasi labiau kurti vieną erdvę, o ne atskirti jas. Žinoma, esant poreikiui naudojamos širmos, tačiau jos tik laikinas ir nesunkiai panaikinamas dalykas. Žinoma, galbūt toks poreikis ir atsirado tik todėl, kad namuose pradėjo gyventi po vieną šeimą, tad paprasčiausiai dingo poreikis atsiskirti.

Minimalizmas dominuoja internete

Lietuviai nesiskiria nuo viso pasaulio, tad taip pat dažniausiai trokšta minimalistinio interjero, kuris gali vizualiai padidinti erdvę. Anksčiau karaliavęs klasikinis šiuo metu taip pat pasirenkamas, tačiau kiek rečiau ir dažniausiai didesnes erdves turinčiuose namuose. Stengiamasi jau geriau įsigyti kuo daugiau spintelių tiek virtuvėje, tiek ir vonioje, kad namuose nebūtų nei vieno daikto, kuris neturi konkrečiai jam skirtos vietos. Dažniausiai taip galima kur kas paprasčiau palaikyti tvarką, o būtent o tautiečiai dažnai ir siekia.

Kad ir apie kokius namus svajojate – juos turėti privalote. Juk gyvename tik kartą, o lietuviui namų turėjimas labai svarbus. Tiesa, ne bet kokių, o būtent tokių, kurie leidžia pasijausti laisvu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *