Kur kreiptis, jei įmonė jums skolinga?

 

Pastaruoju metu skolininkų ir kreditorių santykiai vis dažniau atsiranda ne tik tarp fizinių asmenų, bet ir tarp juridinių subjektų. Jei įmonė vengia jums grąžinti skolą, be abejo, pagalvojate apie jos išieškojimo galimybes. Tuomet vienu iš pirmųjų klausimų tampa – kur kreiptis? Atsakysime į šį klausimą ir pasidalinsime naudinga informacija.

Siekiant atgauti skolą ne tik iš įmonės, bet ir iš fizinio asmens, teisininko konsultacija visuomet naudinga. Šios srities specialistai patars dėl geriausio skolos išieškojimo būdo, tolimesnių veiksmų eigos, esant poreikiui pasirūpins reikiamais dokumentais.

  • Skolų išieškojimo įmonė

Šių įmonių teikiamos paslaugos – tai skolų išieškojimas iš įmonių ikiteisminiu bei teisminiu būdu. Dažniausiai, siekiant mažesnių išlaidų ir lengvesnio bei greitesnio proceso, skolos išieškojimas pradedamas pasitelkiant ikiteismines priemones. Šiuo atveju tereikia pasirašyti paslaugų teikimo sutartį su skolų išieškojimo įmone ir pateikti reikiamus dokumentus. Esant nesėkmingam ikiteisminiam skolos išieškojimui, ta pati skolų išieškojimo įmonė gali pradėti teisminius skolos išieškojimo procesus.

  • Antstolis

Kartais klaidingai galvojama, kad norint išieškoti skolą iš įmonės pakanka iš karto kreiptis į antstolį. Antstoliai gali vykdyti skolos išieškojimą tik pagal galiojančius teismo sprendimus. Tad kreiptis į antstolį galima tik esant  teismo sprendimui išieškoti skolą priverstiniu būdu. Šiuo atveju antstoliui reikia pateikti vykdomąjį raštą, kurį išduoda teismas.

  • Advokatas

Advokato paslaugos analogiškos apsilankymui teisininkų kontoroje. Dažnu atveju teisinę konsultaciją ir suteikia advokatas. Na, o jei nusprendėte skolos išieškojimą vykdyti teisminiu keliu, advokatas ne tik parengs visus reikiamus dokumentus, bet ir reikalui esant atstovaus jūsų interesus teisme.

Specialistą, į kurį ketinate kreiptis pasirinkite atsižvelgdami į paslaugų poreikį, situaciją ir planuojamą skolos išieškojimo būdą. Kreipiantis turėkite skolą įrodančius dokumentus, asmens tapatybės dokumentus. Bet kuriuo atveju kvalifikuoti šios srities žinovai pasirūpins kuo greitesniu ir lengvesniu skolos išieškojimu.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *