Lietuvos ekonomika prabudo iš miego?

UAB steigimasStatistikos departamentas praneša, kad trečiąjį šių metų ketvirti Lietuvos ekonomika augo net 1,8 procento. Tai pats aukščiausias kilimas šiais metais. Lietuvos ekonomikos augimas neatsiejamas nuo euro bei didėjančių algų, kurios paskatino žmones daugiau pirkti. Manoma, kad tai vienas aukščiausių rodyklių palyginus nuo 2009 metų krizės, kai Lietuvos, kaip ir viso pasaulio, ekonomika labai ženkliai krito žemyn. Kilimą pastebėjo ir verslininkai, kurie teigia, kad jų pelnas gerėja ir tai lemia intensyviau perkantys bei prekėmis besinaudojantys asmenys.

Didžiausią nuosmukį Lietuvos ekonomika patyrė šiais metais dėl mažesnio bendradarbiavimo su Rusija. Kuomet pastaroji apribojo lietuviškų prekių įsivežimą – tai ypač pajautė šalies verslininkai. Vietinės kilmės produktų eksportas į Rusiją smuko daugiau nei 55 procentus. Tai ypač aukšti skaičiai. Tačiau kaip matome, menkas bendradarbiavimas su kaimynine šalimi netrukdė Lietuvos ekonomikai kilti aukštyn.

Lyginant su kitomis Baltijos šalimis – Lietuva pirmauja pagal apdirbamos gamybos apimtis. Įvertinus apskritai Baltijos šalių ekonomikos mastus – Estija yra pirmoje vietoje.

Tiesa, nors Lietuvos ekonomika auga ir žmonės vis labiau gali pasidžiaugti turintys daugiau galimybių pirkti tai, ko jiems reikia, visgi, piliečiai vis dar nemoka taupyti. Tai ypač pastebima vyresnių asmenų tarpe, kurie yra linkę gautus pinigus išleisti labai greitai. Štai jaunimas yra kur kas finansiškai stabilesnis ir jeigu neturi pinigų bent porai mėnesių į priekį– jaučiasi nesaugiai. Finansininkai teigia, kad žmonės dar nėra pratę džiaugtis pinigų sumomis, o tuo pačiu juk pinigai ir yra skirti tam, kad juos leistume, o ne kauptume.

Manoma, kad metams einant į pabaigą – Lietuvos ekonomika dar nežymiai augs. Štai 2016-ieji turėtų būti Lietuvai labai džiaugsmingi. Bent jau tokios yra pranašystės, kurios, žinoma, išsipildys tik tokiu atveju, jeigu politinė situacija Europoje ir pasaulyje ženkliai pasikeis.

Galime džiaugtis, kad finansinė padėtis Lietuvoje tik gerėja. Pradedantieji verslininkai taip pat sutinka kad gimtinėje suteikiamos puikios sąlygos pradėti savo veiklą. Apklausus verslininkus visi vieningai tvirtina, kad verslo pradžia yra gana sudėtinga ir reikalaujanti nemažai laiko bei pastangų. Visgi, daugelis taip pat teigia, kad žinojo, į kokią veiklą eina, todėl nėra nustebę, jog verslas pareikalavo labai daug pavogtų atostogų ir nemigos naktų. Tačiau tuo pačiu ženkliai išaugo pajamos. Pasidomėjus ar atsuktų laiką atgal, jeigu būtų tokia galimybė – visi vieningai atsakė, kad ne. Pasak daugelio verslininkų – gerą idėją išgeneruoti ir parduoti tikrai nėra sunku. Keleri metai nemigos gali atnešti labai sėkmingą pelną. Žinoma, reikia nuolatos domėtis tuo, kas vyksta aplinkui, kadangi verslas yra labai nestabilus dalykas.

Logiška, kad prie verslo augimo prisidėjo ir geresnė ekonomikos situacija Lietuvoje. Kadangi pranašaujama, kad 2016-ais metais ji dar labiau kils – natūralu, kad tuo pačiu didės ir verslu užsiimančių įmonių poreikiai bei apskritai daugės idėjų. Ypač šiuo metu pradėti savo verslą yra gana paprasta, kadangi egzistuoja daug kompanijų, kurios siūlo paslaugą sutvarkyti visus dokumentus (UAB steigimo, buhalterinės apskaitos, darbų saugos ir kt.), kurie yra susiję su verslu. Taigi, bene vienas iš sunkiausių etapų – tai yra dokumentų koregavimas ir panašiai – atliekamas už startuolių idėjų turėtojus.

Žiemos miegas niekada nebuvo labai geras dalykas. Kol vieni žmonės ignoruodami palankias sąlygas juo miega visą gyvenimą, tuo tarpu kiti tiki, kad gyvenimas tam per trumpas, tad reikia įgyvendinti savo idėjas. Šiuo metu ypač tam palanki terpė. Jeigu ilgai svajojote apie verslą – laikas dabar jį įgyvendinti.

One thought on “Lietuvos ekonomika prabudo iš miego?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *