Pakavimo plėvelė – vienas populiariausių plastiko gaminių maisto pramonėje

pakavimas

Vienas iš plastikos produktų gamyba besiverčiančių įmonių darbo vaisius – pakavimo plėvelė. Taip, kalbame apie tą patį baisųjį plastiką, dėl kurio, deja, žūsta, daug gyvosios gamtos atstovų, teršiamas oras, o medžiagos, išsiskiriančios yrant plastiko gaminiams, kenkia ir mūsų pačių sveikatai. Tiesa, dėl visų šių baisybių derėtų kaltinti ne patį plastiką, o mūsų pačių nesąmoningumą naudojant šią medžiagą. Kad ir kaip besistengtume puoselėti gamtą, be plastiko gaminių, ypač maisto pramonėje, apsieiti yra labai sudėtinga ar net techniškai neįmanoma.

Pakavimo plėvelė – vienas iš produktų, sulaukianti daug dėmesio iš šiuo gaminiu suinteresuotų užsakovų. Pastarojo panaudojimo galimybių spektras iš tiesų platus – trumpai apžvelkime šias.

Pieno pakavimas. Dažnas neįsivaizduojame savo ryto be pienu balintos kavos puodelio ar sausų pusryčių porcijos. Pienas, būtinas šių poreikių patenkinimui, bėga ne iš tiesioginės jo tiekėjos – margės, o iš plastikinio pieno pakelio.

Birių produktų pakuotė. Grikiai, makaronai, ryžiai ar prieskoniai – šie produktai dažniausiai parduodami ne sveriami, o supakuoti į tam tikro svorio plastikines pakuotes. Saugu ir patogu!

Šaldyti maisto produktai. Daržovės, uogos bei dalis kitų produktų gali būti užšaldomi ir, nepakeisdami savo skonio savybių, puikiai vartojami maisto gamybai. Aišku, jei šaldytus produktus subersime į paprastus plonus plastikinius maišelius, rezultatas nuvils. Juolab, tokio produkto, siūlomo prekybos centrų lentynose, niekas nepirktų. Tam ir yra skirta speciali pakavimo plėvelė, specializuota giliam maisto produktų užšaldymui.

Vakuuminiai maišeliai. Jautienos steikas ar žuvies kepsnys – norint, jog tam tikri produktai išsaugotų savo maistines savybes ir būtų tinkami vartoti, turi būti atitinkamai supakuoti. Vakuumas – įpakavimas, išpildantis visus prieš tai išvardintus reikalavimus.

Krabų lazdelių „buveinė“. Krabų lazdelės – produktas, parduodamas tiek supakuotas plastikinėse pakuotėse, tiek ir sveriamas. Abiem atvejais šis gaminys turi dar ir atskirus plastikinius įpakavimus, skirtus siekiant užtikrinti skonio bei estetines produkto savybes.

Aukščiau pateikta tik keletas pavyzdžių, kai pakavimo plėvelė tampa būtinu atributu maisto pramonėje. Aplinkosaugos idėjų puoselėjimas ir pastarųjų gaminių vartojimas gali būti suderinamas. Nebūtina atsisakyti pieno, šaldytų daržovių ar kitų gaminių, užtenka, jog pasirūpintumėte tinkamu plastiko atliekų rūšiavimu. Tai – pagrindas plastiko perdirbimui.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *