Pasiūlymo ir jo galiojimo laikotarpio supratimas viešuosiuose pirkimuose

pirkimai

  1. Kas yra pasiūlymo galiojimas?

Kai pirkimo dalyvis pateikia pasiūlymą, jis turi įsipareigoti atitinkamoms pasiūlymo vykdymo sąlygoms. Tai atliekama pasiūlymo dokumentuose. Taip pat, tuose dokumentuose yra nustatomas laikotarpis, kurio metu, pasiūlymas bus galiojantis. Paprastai tai vadinama pasiūlymo galiojimo laikotarpiu.

 

Tai laikotarpis, per kurį pasiūlymo teikėjas sutinka, kad jo pasiūlymas būtų aktyvus. Tokiu atveju, jeigu pasiūlymo teikėjas nuspręstų atšaukti savo pasiūlymą arba visgi nepasirašyti sutarties, tai prarastų pasiūlymo dalyvio užstatą (jei toks buvo reikalaujamas) arba būtų taikoma atitinkama nuobauda.

 

  1. Koks yra pasiūlymo galiojimo laikotarpio tikslas?

Pasiūlymo galiojimo laikotarpio tikslas yra, kad pirkimo konkurso dalyviai įsipareigotų nekeisti ar galiausiai atšaukti savo pasiūlymo, nors pagal nurodytą terminą, jis dar turėtų galioti. Pasiūlymo galiojimo laikotarpis turi būti aiškiai nurodytas pirkimo dokumentuose. Galiojimo laikas paprastai skaičiuojamas taip, kad jis tęsiasi nuo pasiūlymo pateikimo dienos iki sutarties pasirašymo dienos.

 

Laikotarpiui nuo pasiūlymo paskelbimo iki sutarties pasirašymo, yra suteikiama daugiau dienų, kad būtų užtikrintas pasiūlymo galiojimas iki tos dienos, kai bus gautos visos garantijos, kurios buvo nurodytos pirkimo dokumentuose. Tais atvejais, kai norint dalyvauti pirkime, prieš pradedant reikia įvykdyti garantijas, prie pasiūlymo galiojimo laiko pridedama tam tikras dienų skaičius, kad būtų suteikiama pakankamai laiko gauti ir pateikti reikiamus dokumentus.

 

  1. Kam naudojamas pasiūlymo galiojimo laikotarpis?

Kaip jau buvo minėta, pasiūlymo galiojimo laikotarpiu siekiama, kad konkurso dalyviai įsipareigotų tam tikrą dienų skaičių išlaikyti teisiškai įpareigojantį pasiūlymą, kad pirkėjas būtų įsitikinęs, jog nurodytu laikotarpiu jo pasiūlymas nebus keičiamas. Todėl pirkėjui svarbu praeiti atrankos procesą ir pasirašyti sutartį per pasiūlymo galiojimo laiką.

 

 

 

  1. Kaip apskaičiuojamas pasiūlymo galiojimo laikas?

Norint apskaičiuoti pasiūlymo galiojimo laikotarpį, reikia gerai žinoti, kiek laiko užtruks nuo pasiūlymo pateikimo ar pasiūlymo atidarymo dienos iki sutarties pasirašymo. Šis laikotarpis, turi būti kruopščiai įvertintas, kad sumažėtų poreikis pratęsti pasiūlymo galiojimą. Todėl, svarbu žinoti viešųjų pirkimų metodų pirkimo grafikus bei atsargiai valdyti rizikas, susijusias su vertinimo proceso užbaigimu, įskaitant pasiūlymų įvertinimo laikotarpį ir laiką, kurį tvirtinanti institucija peržiūri ir patvirtina.

 

Mažiems pirkimams pasiūlymo galiojimo laikas gali būti nuo 30 iki 60 dienų. Sudėtingesniems pirkimams šis terminas gali būti pratęstas iki 90 dienų ar daugiau. Atsižvelgiama į tai, kiek laiko užtruks nuo pasiūlymo paskelbimo dienos iki sutarties pasirašymo. Svarbiausia apgalvotai apskaičiuoti pasiūlymo galiojimo laikotarpį, kad būtų galima užbaigti procesą iki jo pabaigos ir išvengti poreikio prašyti pratęsti šį laikotarpį.

 

  1. Kas nutiks, kai pasiūlymo galiojimo laikas pasibaigs?

Jei tikėtina, kad sutartis pasirašyta nebus iki pasiūlymo galiojimo termino pasibaigimo, turėtų būti apsvarstyta galimybė, šį terminą pratęsti. Kai konkurso dalyvis gauna oficialų perkančiojo subjekto prašymą pratęsti terminą, jis gali:

  • Pratęsti pasiūlymo galiojimą prašomam laikotarpiui, nekeičiant kainos;
  • Atmesti prašymą pratęsti pasiūlymo galiojimą.

 

Pasiūlymo galiojimo pratęsimas, taip pat, gali turėti įtakos konkurso dalyviams, jei jie turėjo pateikti pasiūlymo užstatą kartu su atitinkama banko garantija. Tokiu atveju konkurso dalyviams gali tekti sumokėti banko mokesčius, todėl, prieš sutikdami pratęsti pasiūlymo galiojimą, jie turėtų atsižvelgti ir į savo galimybes laimėti pasiūlymą.

 

Reikėtų vengti poreikio pratęsti pirkimo pasiūlymo galiojimo terminą, nes gali kilti kainos padidėjimo arba pasiūlymų atsiėmimo rizika, kuri gali vilkinti pasiūlymų teikimo procesą arba sukelti jo nesėkmę, o tai gali neigiamai paveikti paslaugų teikimą galutiniams vartotojams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *