Saugūs ir patikimi namai. Ar tai įmanoma?

Kiekvienas norime gyventi namuose, kuriuose būtume saugūs, todėl statome tvirtas sienas ir kiemą apjuosiame aukšta tvora. Deja, to aukščiausiam saugumo lygiui užtikrinti nebepakanka. Siekdami apsaugoti turtą, privalome pagalvoti apie patikimus seifus, o galvodami apie visų namų saugumą, privalome įsirengti specialias apsaugos sistemas.

seifasJei namuose laikote svarbius dokumentus ar ieškote saugios vietos pinigams ar brangiems papuošalams laikyti, turėtumėte pagalvoti apie patikimą seifą. Šiandien galima rinktis iš pačių įvairiausių seifų modelių, be to, nesunkiai galėsite seifą derinti prie bendro būsto interjero. Vienas populiariausių sprendimų – sieniniai seifai, kurie yra montuojami sienoje. Jie neužima papildomos vietos, yra itin funkcionalūs ir patogūs naudoti. Be to, tokį seifą galima nesunkiai paslėpti už paveikslų ar buitinių prietaisų. Jei norite itin saugaus gaminio, rinkitės seifą su specialia rėmo konstrukcija, užtikrinančia didesnį atsparumą įsilaužimo metu. Paprastai sieniniai seifai yra rakinami specialiu užraktu, rakinančiu keliomis kryptimis (galima rakinti į šoną, į viršų ir į apačią). Jei nenorite naudotis raktine spyna, seifas gali būti apsaugotas ir suvedant specialų apsaugos kodą. Šie seifai gali turėti kelias lentynas. Tai ypač patogu tuo atveju, jei seife norite laikyti svarbius dokumentus. Be to, seifo vidaus apdaila gali būti įrengta pagal jūsų pageidavimus. Priklausomai nuo jūsų lūkesčių, gali skirtis ir seifo išmatavimai.

Vis daugiau žmonių savo ir savo artimųjų apsaugai namuose laiko šaunamuosius ginklus. Jei taip pat turite ginklą ar planuojate jį įsigyti, nepamirškite, kad privalėsite laikytis tam tikrų reikalavimų, kurių svarbiausias – namuose turėti patikimą seifą, skirtą ginklo laikymui. Tiesa, jei ginklus laikysite atskiroje patalpoje, kurioje įmontuotos antros saugumo klasės durys, o langai saugomi specialiomis apsauginėmis grotomis, tuomet gyvenamojoje patalpoje seifo įrengti nereikės.
Siekdami maksimalios apsaugos, privalote pagalvoti apie viso namo apsaugos sistemą, pvz., signalizaciją, kuri apie galimą pavojų praneštų specialioms įstaigoms. Signalizacija padės išspręsti apsaugos problemas ir tuo atveju, jei ruošiatės į tolimą kelionę ir namus ketinate palikti be priežiūros. Be to, namuose galima įrengti kelias vaizdo stebėjimo kameras, kurios ne tik įrašytų vaizdinę informaciją, bet ir išsaugotų garsus. Tokios saugos kameros padėtų nustatyti įsibrovėlį įsilaužimo metu. Vaizdo stebėjimo kameros bus naudingos ir tuo atveju, jei namus ketinate patikėti darbininkams, pvz., vidaus apdailos specialistams, arba savo mažametį vaiką norite palikti su aukle.

Namus būtina apsaugoti ir nuo galimų nelaimių, pvz., gaisro, todėl turėtumėte pasirūpinti priešgaisrine namo apsauga, t. y. įmontuoti gaisrui atsparias duris, ugnies ir dūmų detektorius, kurie praneš apie galimą gaisro pavojų ir pradės tiekti vandenį. Jei norite išvengti galimų finansinių problemų, apdrauskite nekilnojamąjį turtą patikimoje draudimo įmonėje. Paklausę šio patarimo, galėsite būti tikri, kad net ir įvykus netikėtai nelaimei, neliksite tuščiomis kišenėmis ir turėsite pradinį įnašą, skirtą būsto remontui.

One thought on “Saugūs ir patikimi namai. Ar tai įmanoma?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *