Saulės elektrinių apskaita, įrengimo kaina ir atsiperkamumas

saulės energija 

Žmonės, turėdami nuosavą saulės elektrinę tampa nepriklausomais elektros gamintojais, o taip pat sumažina išmetamų CO2 dujų kiekį. Vidutinei šeimai užtenka 5-6 kW galingumo jėgainės, tačiau naudojantiems daugiau elektros, planuojantiems įsigyti elektromobilį, apšildyti namą ir vandenį elektra rekomenduojamos galingesnės jėgainės. Apžvelgsime, kokia saulės elektrinės 10 kW kaina ir kokie galimi apskaitos būdai.

Kaip vedama apskaita?

Jėgainės daugiausiai energijos pagamina šiltuoju metų laiku, jos perviršis pervedamas į tinklus ir atsiimamas žiemos metu. Taip energijos gamintojas yra aprūpintas elektra visus metus. Atsiskaityti su elektros tinklais galima keliais būdais. Jeigu saulės elektrinė pagamina daugiau elektros, nei yra sunaudojama, galbūt patogu būtų rinktis tokį mokėjimo planą, kai tinklams atiduodama 36 % elektros, tada nereikia nieko mokėti už jos pasaugojimą, o 64 % pagamintos elektros galima naudoti savo reikmėms ištisus metus. Kitas būdas – mokėti 5,2 cento už pasaugomą 1 kWh elektros, trečias variantas – mokėti 2,6378 euro už 1 kW instaliuotos jėgainės galios. Už 10 kW saulės elektrines tokiu būdu reikėtų sumokėti tik 317 eurų per metus. Turint nuosavą jėgainę elektros kaštai sumažėja 3-4 kartus.

Saulės elektrinės 10 kW įrengimo kaina ir atsiperkamumas?

Prieš įrengiant saulės jėgainę, verta pasidomėti valstybės teikiama parama. Šiais 2020 metais nuo spalio mėnesio individualių namų savininkai gali teikti paraiškas kompensacijai. Už 1 kW instaliuotos galios teikiama 323 eurų parama, tai sudaro apie 30 % jėgainės įrengimo kaštų. Taigi, saulės elektrinės 10 kW kaina dar labiau sumažėja ir ji atsiperka per 5-7 metus.

Norėdami sužinoti, kokio dydžio jėgainėms jums reikia ir kiek tiksliai ji kainuotų, kreipkitės į „Saulės grąžos“ specialistus. Tai ilgametę patirtį turinti įmonė, kuri jau įrengusi daugiau nei 770 jėgainių verslo subjektams ir privatiems žmonėms Lietuvoje ir užsienyje. Įmonės specialistai naudoja tik aukščiausios kokybės, turinčius Europos Sąjungos sertifikatus saulės modulius ir kitą įrangą.

Saulės elektrinių 10 kW kainą galite apytiksliai paskaičiuoti šiame puslapyje:

https://www.saulesgraza.lt/10kw-saules-elektrine.

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *