Karantino metu įsteigtomis finansinėmis priemonėmis pasinaudota tik 10 %

pinigai

 

Lietuvoje, COVID-19 pandemijos metu vyriausybė ėmėsi įvairių verslo gelbėjimo planų. Tai įvairios INVEGA priemonės, skirtos įmonėms, nukentėjusioms nuo pandemijos bei verslumo skatinimui. Vis tik, kol kas panaudota tik apie 10 % lėšų, iš visų, skirtų verslo finansavimui. Iš 4,9 mlrd. eurų, iki birželio pabaigos verslas įsisavino tik 511 mln. eurų.

Galimybė pasinaudoti kai kuriomis priemonėmis eina į pabaigą, viena iš jų – lengvatinė verslo paskola su minimaliomis palūkanomis. Į šią paskolą gali pretenduoti smulkios ir vidutinės įmonės, nukentėję nuo COVID-19 iki liepos 31 dienos. Mokesčių atidėjimas „Sodrai“ pasibaigs rugpjūčio viduryje, praėjus dviem mėnesiams po karantino.

Lengvatinė verslo paskola buvo viena populiariausių priemonių. Jai buvo skirta 50 mln. eurų, tačiau vyriausybė padidino sumą iki 200 mln., kadangi įmonės noriai naudojosi šiai priemonei skirtomis lėšomis.

Sėkminga priemonė buvo ir vienkartinės subsidijos labai mažoms įmonėms, kurių dydis priklauso nuo 2019 metais sumokėtų mokesčių. Šiai priemonei skirta 100 mln. eurų, ja pasinaudoti kvietimą gavo 39,1 tūkst. įmonių, iš jų 32 tūkstančiai prašymus pateikė ir jau panaudojo 87 tūkst. eurų.

Verslo atstovai džiaugėsi, kad vyriausybė lanksčiai reagavo į verslininkų poreikius, tai padėjo išsilaikyti apie 95 % restoranų.

Kviečiame pasinaudoti verslininkus INVEGOS priemonėmis, kol jų galiojimo terminas dar nėra pasibaigęs. Tai ypač lengva ir paprasta per alternatyvų finansuotoją „Noviti Finance“, kuris yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su INVEGA. Nuo karantino pradžios „Noviti Finance“ jau sėkmingai finansavo 400 įmonių, o suteiktos pagalbos vertė siekia 16,2 mln. eurų.

Lengvatinė verslo paskola būtiniausioms reikmėms

Kreipkitės į „Noviti Finance“ dėl lengvatinės verslo paskolos, jeigu jums reikalingos lėšos padengti darbuotojų atlyginimams, sumokėti nuomai ir kitoms išlaidoms, kurias patyrėte dėl karantino. Šios paskolos palūkanos itin mažos – 0,1-0,69 %, jos grąžinimo atidėjimas galimas 6 mėnesiams.

Esamus finansinius įsipareigojimus padengti galite su verslo paskolos įmokų atidėjimo priemone. Dalį sumokėtų šios paskolos palūkanų galima susigrąžinti per INVEGA. Didžiausias įmokų atidėjimo laikotarpis galimas iki 6 mėnesių. Šia verslo paskola gali pasinaudoti įmonės, kurios turi finansinių įsipareigojimų, todėl norėtų sumažinti mokamas mėnesio įmokas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *