Šiuolaikinė paskolų ir kreditų rinka

paskolos

Šiuolaikinė rinka vartotojams gali pasiūlyti labai didelį skirtingų kreditorių asortimentą. Dabar dėl paskolų galima kreiptis tiek į komercinius bankus ir kredito unijas, tiek ir į kredito bendroves bei tarpusavio skolinimo platformas.

Didelė kreditorių pasiūla užtikrina ir labai didelį skirtingų paskolų rūšių pasirinkimą, todėl nusprendus pasinaudoti kreditorių teikiamomis finansinėmis paslaugomis, naudinga iš arčiau susipažinti su populiariausiomis paskolų rūšimis.

Greitieji kreditai internetu

Greitieji kreditai internetu (https://vipkreditai.lt/greitieji-kreditai-internetu/) pasirodžius pirmosioms greitųjų kreditų bendrovės sulaukė labai didelio populiarumo. Vartotojų, kurie pasinaudojo greitaisiais kreditais, skaičiai augo šimtais tūkstančių. Tai buvo labai lengvai suteikiamos finansinėmis paslaugos.

Tačiau bėgant laikui situacija pasikeitė ir valstybinės institucijos, atsakingos už oficialių kreditorių finansinio pobūdžio veiklos priežiūrą, sugriežtino taisykles ir sąlygas. Tai reiškė, kad greitųjų kreditų bendrovės kreditus turėjo teisę suteikti tik labai griežtus reikalavimus atitinkantiems vartotojams. Todėl iki šiol norint gauti greitąjį kreditą internetu, būtina būti mokiam vartotojui ir atitikti visus kreditorių keliamus reikalavimus. Įprastai greitieji kreditai pasižymi aukštesnėmis palūkanomis ir trumpesniu grąžinimo terminu. Kaip bebūtų, greitieji kreditai dažniausiai vartotojams yra suteikiami lengviau nei vartojamosios ar ilgalaikės paskolos.

Vartojamosios paskolos

Vartojamosios paskolos apibūdina labai platų paskolų spektrą, kadangi dėl vartojamųjų paskolų vartotojai į kreditorius kreipiasi dėl labai įvairių priežasčių. Vieni vartojamųjų paskolų pagalba nori įsigyti naują buitinę techniką, kiti nori atlikti savo būsto remontą (kadangi būsto remontui žmonės skolinasi vis dažniau, kai kurie kreditoriai savo teikiamų paskolų spektre yra išskyrę ir paskolas būsto remontui), o dar kitiems yra aktualūs kiti didesnės vertės pirkiniai, kurių jiems nepavyktų įsigyti savo asmeninėmis santaupomis.

Dažniausiai vartojamosios paskolos yra suteikiamos nuo vienerių iki penkerių metų laikotarpiui, o jų suma gali būti nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių eurų. Tokioms paskoloms taip pat yra taikoma ir žemesnė metinė palūkanų norma nei jau minėtiems greitiesiems kreditams internetu.

Ilgalaikės paskolos

Ilgalaikių paskolų terminu gali būti apibūdinamos tiek būsto, tiek ir verslo paskolos. Įprastai ilgalaikėmis paskolomis yra būdinga vadinti tuos finansinius įsipareigojimus, kurie yra siūlomi dešimčiai, dvidešimčiai metų ar dar ilgesniam laikotarpiui. Ilgalaikės paskolos pasižymi pačiomis žemiausiomis palūkanomis.

Be abejo, tokios paskolos būna labai didelės vertės, t.y. gali gerokai viršyti tiek šimtą, tiek ir kelis šimtus tūkstančių eurų. Dėl didelės vertės ir ilgo grąžinimo termino tokioms paskoloms dažniausiai yra taikomi patys griežčiausi reikalavimai. Ir labai dažnai vartotojų yra prašoma užstato. Todėl finansinių paslaugų rinkoje ilgalaikės paskolos su užstatu yra pakankamai dažnas finansinis sprendimas.

Paskolos automobiliui

Paskolą automobiliui būtų galima priskirti ir prie jau minėtų vartojamųjų paskolų. Tačiau, kai rinkoje yra tiek daug automobiliams įsigyti skirtų paskolų pasiūlymų, verta šią paskolos rūšį išskirti.

Atsižvelgiant į kreditorius, automobilio paskolos dydis gali būti labai skirtingas. Vieni suteikia paskolas iki kelių tūkstančių eurų, o kiti kreditoriai gali pasiūlyti automobilio paskolas, siekiančias ir 20 000 eurų. Palūkanų norma taip pat būna labai skirtinga – priklausanti tiek nuo kreditorių, tiek ir nuo vartotojų mokumo, perkamo automobilio vertės, paskolos grąžinimo terminų bei kitų veiksnių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *