Tarptautinė logistika – kas tai?

logistika 

Sparčiai plėtojantis verslui vis dažniau neapsiribojama tik Lietuvos rinka. Bendradarbiavimas ir verslo santykiai su kitomis šalimis tampa kone įprastu reiškiniu verslo pasaulyje. Įmonės, norinčios sėkmingai vystyti prekybą užsienio šalyse ir eksportuoti savo produkciją, susiduria su įvairiais klausimais ir galimybių paieška kaip tai padaryti. Tuomet dažniausiai pradedama domėtis terminu „tarptautinė logistika“. Kas tai ir ką reikia žinoti apie šį procesą? Štai naudinga informacija.

  • Kas tai?

Tai materialinių srautų planavimas, organizavimas, judėjimas ir kontrolė tarptautiniu mastu. Kitaip tariant, tarptautinė logistika yra prekių, produkcijos ar kitų daiktų pristatymas į užsienio valstybes, laikantis nustatytos tvarkos ir įstatymų.

  • Kaip tai vyksta?

Jei tarptautinė logistika yra būtent tai, ko reikia jūsų įmonei ir norite pradėti šį procesą, tikriausiai susimąstėte kaip viskas vyksta. Juk prekių gabenimas į užsienio šalį nėra toks paprastas kaip pristatyti produkciją iš vieno Lietuvos miesto į kitą. Dauguma įmonių, vykdančių prekių eksportą, naudojasi tarptautinės logistikos paslaugas teikiančiomis įmonėmis. Šios bendrovės gabena įvairius gabaritinius ir negabaritinius krovinius, teikia muitinės formalumų tvarkymo paslaugas ir pasirūpina saugiu produkcijos pristatymu į užsienio šalis. „Ingstad & Co“ – viena patikimiausių ir ilgametę patirtį turinčių įmonių šioje srityje. Apie įmonės teikiamas paslaugas bei kontaktus rasite užsukę į internetinę svetainę https://ingstad.lt/ .

  • Gabenimo būdas

Priklausomai nuo to, į kokią šalį gabenamas krovinys, logistika gali būti vykdoma sausumos, oro arba vandens keliu. Paprastai netolimiems atstumams (Europos šalys) taikomas gabenimas sausumos keliu. Tuo tarpu į šalis, kurias nuo Lietuvos skiria jūra, kroviniai gabenami keltais per Baltijos jūrą.

  • Kainos

Tarptautinės logistikos paslaugų kaina priklauso nuo gabenamo krovinio svorio, gabaritų ir šalies, į kurią krovinys bus gabenamas. Šiomis paslaugomis užsiimančios įmonės pateikia kainos pasiūlymus gavusios minėtą informaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.