UAB steigimas – lengvas ar sunkus?

Visuomenėje yra paplitusios dvi visiškai skirtingos nuomonės apie įmonės įkūrimą. Viena, gajesnė, yra „Įmonę kurti labai sunku ir baisu“, o kita tik skinasi kelią – „Įmonę kurti paprasta ir greita, jei tai darai su profesionalų pagalba“. Kaip yra iš tikrųjų?

UAB steigimas yra nuolatos paprastinamas ir lengvinamos visos procedūros. Besivystančios valdžios el. paslaugos jau dabar leidžia kai kurias formas pildyti internetu, pateikti prašymus ir užsisakyti reikalingas pažymas. Jei dokumentai yra tinkamai paruošti, „Registrų centras“ įmonę įregistruoja per 3-5 darbo dienas. Viskas čia gerai, tik yra vienas „jei“… Dokumentai turi būti jau paruošti ir patvirtinti notaro. Pati įmonės registravimo procedūra yra neskausminga, ir ne tokia brangi, tačiau daugiausiai streso sukelia kai kurių dokumentų parengimas, surinkimas ir patvirtinimas pas notarą.

„Registrų centro“ prašymai ir JAR formos – vieni juokai, palyginus su tuo, kokius kančios kelius kai kuriems pradedantiesiems verslininkams reikia praeiti su įmonės registracijos adresu. Pagal įstatymus, uždaroji akcinė bendrovė privalo būti registruota tam tikru adresu, kuris įvedamas į visas informacines sistemas ir ten siunčiama oficiali korespondencija. Jei verslininkas neturi nuosavo buto ar namo, prasideda problemos. Pirmoji problema yra įtikinti tėvus ar gimines, o taip pat ir nuomojamų patalpų savininkus, kad šie leistų įkurti UAB jų patalpose. Kita problema – gauti jų raštišką leidimą. Jei tai tėvai, tai problemos kaip ir nėra, bet ką daryti, kai buto ar namo savininkai yra užsienyje, atostogauja, o gal jų yra keli, ir tarpusavyje besivaidijantys? Paprasto parašėlio gavimas tampa ilgu laukimo periodu.

Kitas galvos skausmas – įstatai, akcininkų susirinkimo protokolai, sprendimai kurtį įmonę ir kiti popierizmai. Šablonų internete galima rasti, tik ar jų nereikės duoti peržiūrėti profesionaliam teisininkui. Tai kainuos papildomai, o ir užtrukti gali kelias dienas.

Didžiausias galvos skausmas – banko sąskaita įmonės vardu su 10 000 litų įstatiniam kapitalui. Dažnas pradedantysis verslininkas gali tik pasvajoti apie tokią sumą. Jos per vasarą nesusitaupysi…

Tuo tarpu UAB steigimas su profesionalų pagalba vyksta lygiai taip pat, tik užtrunka jis pora valandų. Viena valanda skiriama jau paruoštų dokumentų pasirašymui ir internetinių paslaugų užsakymui. Kita valanda, jei dokumentai pateikiami ne internetu – kai kurių dokumentų tvirtinimui notaro kontoroje. Toliau jau „Registrų centro“ darbas. Po savaitės jaunasis verslininkas iš finansinių konsultantų biuro išeina nešinas įmonės registracijos pažymėjimu, patvirtintais įstatais, antspaudu, banko sąskaita, registracijos adresu. Viskas paprasta, kaip 1, 2, 3. Ir nereikia to 10 tūkstančių litų kapitalo turėti. Aišku, finansinių konsultantų paslaugos kainuoja (į kainą įtraukiami ir įvairių institucijų mokesčiai bei rinkliavos), tačiau kalbant apie kainą visada reiktų įvertinti ir sugaištamą laiką bei pastangas. UAB steigimas gali atnešti daug streso ir sumaišties į jaunojo verslininko gyvenimą, tada ar verta augintis žilus plaukus prieš laiką?.. Baldus pasigaminti irgi galime patys, tačiau vis tiek kreipiamės į profesionalus, taip pat gali būti pradedamas verslas – su specialistų pagalba.

2 thoughts on “UAB steigimas – lengvas ar sunkus?

  1. Tikriausiai nesvarbu, ar steigi UAB ar stataisi namą – visada susiduri su sunkumais ir nepasitenkinimų lavina, bet jei visada nuleisi rankas, tai niekada nieko ir neturėsi. Daugiau optimizmo bei drąsos, ir tikslas bus pasiektas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.