Vaikiškos piniginės – finansinį savarankiškumą lavinantis „žaidimas“ vaikui

Nuosavos mažos santaupos moko vaikus išmintingai elgtis su pinigais, protingai išleisti, pinigus,būti tvarkingiems ir taupiems. Vaikiškos piniginės vaikus moko tvarkos ir atsakomybės, nes būtina įvertinti tai, ką turime. Reikia leisti vaikui pačiam sutaupyti geidžiamam žaislui, skatinti jį už gerą elgesį, puikiai paruoštas pamokas, ir tada pamatysime, kad kai tik žaislas bus jo rankose, pasikeis vaiko požiūris į daiktus, nes jis pats tai uždirbo.Užsidirbant nuo vaikystės lavinami finansinio savarankiškumo įgūdžiai.

vaikiskos piniginesVerslo veikla tiesiog įtraukia ir vėliau žmogus visą gyvenimą ieško ir atranda pinigų prisišaukimo būdus. Vaikai gali užsidirbti pinigų grybaudami, uogaudami, pardavinėdami ledus, prižiūrėdami mažesnius vaikus, šeimininkams išvykus vedžiodami keturkojus, padėdami senesniems žmonėms dirbti sode, plaudami automobilius, kasdami sniegą, pardavinėdami laikraščius, gamindami lesyklėles, aitvarus, šluotas, taisydami dviračius ir atlikdami kitus smulkius remonto darbus. Vaikiškos piniginės mažiesiems pavirs mažu lobiu, nepriklausomybės ir mūsų pasitikėjimo vaiko elgesiu simboliu. Pirkdami piniginę vaikams, mes suteikiame savo vaikui galimybę pasijusti suaugusiu ir suprasti, ką reiškia būti nepriklausomu ir tinkamai panaudoti savo finansines lėšas. Piniginės vaikams turėtų būti gražios ir originalios, tada ir taip jos taps mėgstamiausiu turtu, nepriklausomai nuo turinio. O laikyti piniginėse galima viską, kas tik šauna į galvą, ne tik pinigus, bet ir mažus karoliukus, žiedus, akmenukus, slaptus laiškus, ir t.t. Kiekvienai mažai „madistei“ ir princesei, mažam „džentelmenui“ ir avantiūristui reikalinga vaikiška piniginė, kurią internetinėse parduotuvėse (pavyzdžiui, Varle.lt parduotuvėje), ar prekybos centruose galima įsigyti už nedidelę kainą. Ten parduodamos vaikiškos piniginės įvairaus skonio mergaitėms ir neklaužadoms berniukams: atsparios vandeniui ir purvui, patvarios ir papuoštos nuostabiomis mėgstamiausių herojų nuotraukomis.O jei netrūksta fantazijos ir mokate siūti, galima tiesiog pasiūti vaikišką piniginę.

Dabar galima visada pinigines nešiotis su savimi. Kai kuriems modeliams yra įrengti specialūs piniginės žiedai, pritvirtinamos prie kuprinės, ir taip patogu neštis į mokyklą. Paaugliams piniginės reikalingos laikyti kišenpinigiams arba uždarbiui. Su originalia ar juokinga pinigine ne gėda pasirodyti savo bendraamžių kompanijoje. Jaunimas neretai renkasi tekstilinės, užsegamas lipdukais. Tinkamą piniginę gali išsirinkti kiekvienas, tiesiog reikia paskirti keletą minučių galanterijos prekių parduotuvei.

Mes dažnai galvojame, ką padovanoti savo vaikui gimtadienio proga? Vaikiškos pirštinės? Skėčiai? Laikrodžiai? Lėlės ir stalo žaidimų jau mergaitei neužtenka, ji nori to paties, kaip ir jūs. Dovanodami vaikui piniginę, mes dovanojame jam gabalėlį suaugusio pasaulio, suteikiame savo vaikui galimybę jaustis nepriklausomu ir suaugusiu. Svarbu vaikams anksti įdiegti sugebėjimą planuoti išlaidas, taupyti, protingai leisti pinigėlius. Kažkas pasakė, kad „išmok taupyti mažus pinigus ir leisti didelius – tada maži pinigai taps dideliais, o dideli – dar didesniais”. Taigi, pirmą žingsnį – teks išmokyti mums patiems.

One thought on “Vaikiškos piniginės – finansinį savarankiškumą lavinantis „žaidimas“ vaikui

  1. Kaip šaunu!Išties tai norėčiau paantrint Vaidai. Nesuprantu, kur liativuei žurnalistai žiūri.. tiek super talentingų žmonių figuruoja blogosferoj, bet panašu, kad spauda jų tyčia ar netyčia nemato.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *