Vasarinės padangos – viskas ką turite žinoti

padangos

Dažniausiai, dar gerokai prieš pat vasarinių padangų sezono pradžią, vairuotojai pradeda domėtis vasarinių padangų pasirinkimu. Daugiausiai klausimų vairuotojams kelia padangų kokybės ir kainos santykis bei ant jų užrašyti skaičiai ir raidės.

Specialistai vieningai sutaria, jog kokias padangas ir už kokią kaina pirkti, priklauso nuo kiekvieno asmens individualių poreikių.  Vienas svarbesnių kriterijų, kokie Jūsų vairavimo įpročiai bei, kokia danga dažniausiai tenka važinėti. Jeigu retai, kada tenka pasinaudoti automobiliu bei vairuodami neskubate, tuomet Jums gali užtekti ir ekonomiško varianto. Tačiau važinėjant kiekvieną dieną bei vairuojant didesniais greičiais, visą dėmesį turėtumėte skirti saugumui ir kokybiškoms padangoms, kurios tą saugumą ir užtikrins. Žinoma, prieš galutinį sprendimą, vertėtų pasitarti su šios srities profesionalais.

Įsigyjant naujas padangas, paprastai, kyla mažiau klausimų nei perkant naudotas. Jeigu, nusprendėte pirkti naudotas padangas, būtina gerai išsiklausinėti, kodėl jos atsidūrė naudotų padangų rinkoje? Ar jos buvo tinkamai naudojamos ar turi trūkumų? Svarbu įsidėmėti, kad naudotas padangas galima pirkti tuo atveju, jeigu jos ne senesnės nei 5 metai.

Specialistai pataria, reguliariai tikrinti padangas ir jų nusidėvėjimą. Pirmiausia vairuotojas privalo tikrinti protektoriaus griovelio nusidėvėjimą ir gylį. Vasarinėms padangoms griovelio gylis gali siekti 1,6 mm, o žieminėms 4 mm.

Kiek ilgai padangos tarnaus, priklausys nuo Jūsų eksploatacijos: vairavimo stiliaus, variklio galingumo, nuvažiuotų atstumų, greičio, kelio dangos ir t.t.

Kad naujos padangos tarnautų ilgai, o važiavimas būtų saugus – svarbu išsirinkti tinkamo dydžio padangas. Nepatyrę vairuotojai, dažnai, nežino kur išmatavimų ieškoti. Tačiau atsakymas visai paprastas: galite pažiūrėti ant degalų bako dangtelio bei vairuotojo durelėse – paprastai būna lipdukas, kuriame nurodyti matmenys. Jeigu prieš tai jau turėjote tinkamo dydžio padangas, galite patikinti ant esamų padangų šoninės sienelės, ten bus nurodytas: plotis, aukštis ir skersmuo.

Pabaigai, įsidėmėkite, kad nuo balandžio iki spalio mėnesio, tinkamiausios padangos yra vasarinės. Neretai, atsiranda vairuotojų, kurie tikisi sutaupyti ir vasaros sezonu, važinėti su žieminėmis padangomis. Tokiu atveju daroma didžiulė klaida, kadangi ne tik kad greičiau nusidėvi padangos, tačiau sumažėja saugumas.

Mat šiltuoju sezonu, kada keliai sausi ir vyrauja vidutinė oro temperatūra, padangos turi atitikti aukštus reikalavimus bei keliamus saugos standartus. Vasarinių padangų guma nėra tokia tampri, kaip žieminių, todėl yra tinkama naudoti šiltuoju sezonu. Taip pat vasarinės padangos užtikrina mažesnį degalų sunaudojimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *