Verslo paskolos – „kuras“ nuosavos veiklos plėtotei

paskolos verslui

Greitųjų paskolų bendrovės visuomenėje neretai laikomos sukčiais, legaliai apiplėšinėjančiais finansinio raštingumo stingančius ar tiesiog vargo prispaustus asmenis. Šioje rinkoje prieš kurį laiką iš tiesų buvo apstu visokio „plauko“ įmonių, tačiau Lietuvos bankas, sugriežtinęs reikalavimus šią veiklą vykdantiesiems, nesąžiningus veikėjus išbaidė: liko tik kredito teikėjai, kuriems priimtinos švaraus žaidimo taisyklės. Faktą, jog greitosios paskolos nėra apgavystė, patvirtinti gali ir viena iš kreditorių teikiamų paskolų: siūlomi ne tik kreditai fiziniams asmenims, bet ir verslo paskolos.

Klausimas, kam verslininkams reikia naudotis greitųjų paskolų bendrovių paslaugomis, gali kilti tik asmenims, su verslo pasauliu neturintiems nieko bendro. Tarp žodžių „verslas“ ir „pinigai“ lygybės anaiptol dėti negalima. Tai – sritis, teikianti naudą tik tada, kai į šią investuojama. O investicijoms pinigų reikia iš kažkur gauti. Verslo paskolos – viena iš alternatyvų  asmenims, norintiems plėtoti tam tikrą idėją ar investuoti į vykdomą veiklą.

Paskola verslui iš asmenų, užsiimančių nelegalia, o gal tiksliau – kriminaline veikla – dažnas filmų scenarijus (turbūt net nereikia sakyti, koks finalas tokiu atveju gali laukti). Nusprendę imti paskolą verslui iš legalių kreditorių, nerizikuojate netekti savo verslo ar, kaip minėtuose filmuose neretai nutinka, net ir gyvybės. Viskas, ko reikės, tai sąžiningai vykdyti finansinius įsipareigojimus, tai yra laiku mokėti nustatyto dydžio mėnesines įmokas.

Verslo paskolos – plati sritis, galinti skirtis priklausomai nuo konkrečios kredito bendrovės taisyklių. Skiriasi ne tik paskolos „lubos“, bet ir šios teikimo taisyklės. Kai kuriais atvejais, prašant mažesnės paskolos sumos, verslininkams nereikia jokio užstato, tačiau pageidaujant didesnės sumos, gali tekti sutikti su būtinybe įkeisti tam tikrą užstatą (dažniausiai tai yra nekilnojamasis turtas, tačiau kai kurie kreditoriai sutinka ir su prekinio ženklo įkeitimu). Kaip ir fiziniams asmenims, taip ir verslininkams, norintiems gauti paskolą savo veiklos plėtotei, kreditorius kelią tam tikrus reikalavimus. Dažniausiai pastarieji susiję su verslo vystymo trukme, finansine istorija bei reputacija klientų akyse.

Reikia tikėtis, kad verslininkai bus pakankamai sąmoningi, jog išsirinktų geriausias paskolos sąlygas siūlantį kreditorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.