Virtuvės baldai: kaip vizualiai padidinti mažą virtuvę?

virtuvės baldaiDalis šiuolaikinių butų savininkų negali pasigirti didele ir erdve virtuve, todėl ieško interjero sprendimų, kurie leistų bent vizualiai padidinti jos erdvę. Įrenginėdami virtuvę, daugiausiai dėmesio skirkite jos funkcionalumui, gerai apgalvokite, kaip bus išdėstyti virtuvės baldai bei buitinė technika, kokios spalvomis dažysite sienas ir kaip bus įrengtas apšvietimas. Tinkamai suderinę šiuos elementus ne tik optiškai padidinsite virtuvę, bet ir sukursite jaukią ir funkcionalią aplinką maisto ruošimui ir maloniam pasisėdėjimui prie kavos puodelio.

Spalvos ir apšvietimas

Ne paslaptis, kad šviesios spalvos vizualiai didina, todėl sienas dažykite švelniomis ir pastelinėmis spalvomis. Balta, smėlio, švelniai persikinė ar karamelinė spalva – vizualiai padidins jūsų virtuvę. Tiesa, žmonės, norėdami mažai virtuvei suteikti išskirtinį akcentą, dažnai daro klaidą ir renkasi tamsias grindis, kurios tarsi turėtų „atsverti“ šviesias sienas bei lubas. Maža virtuvė ir tamsios grindys tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas, nes patalpa gali atrodyti suspausta ir sunki. Tad, jei norite savo virtuvei suteikti unikalaus išskirtinumo, žaiskite su interjero dekoravimo detalėmis: sieninis laikrodis, originali vaza, kurioje visada žydi gėlės, miniatiūrinė vyninė – puikus pasirinkimas, kuris suteiks jūsų virtuvei jaukumo. Tiesa, nepersistenkite su detalėmis, geriau išlaikyti „švarų“ ir vientisą stilių.

Tuo tarpu, planuodami apšvietimą, privalote pagalvoti ne tik apie tai, kaip jis gali padidinti jūsų virtuvę, bet ir apie jo funkcionalumą. Šviesa vizualiai didina erdvę, todėl stenkitės, kad nuo įrengto apšvietimo kristų kuo mažiau šešėlių. Tam puikiai tiks pagrindinis šviesos šaltinis – moderni lempa prie lubų. Visgi, virtuvėje, darbuojantis aštriu peiliu, tokiu apšvietimo gali ir nepakakti, todėl būtina pagrindines virtuvės darbo zonas apšviesti papildomai. Be to, toks apšvietimas išryškins jūsų virtuvės baldų žavesį.

Svarbiausias virtuvės akcentas – baldai

Mažoms virtuvėms idealiausiai tinka šviesūs, skandinaviško ar minimalistinio stiliaus baldai. Tokie virtuvės baldai ne tik vizualiai padidina patalpos erdvę, bet ir suteikia jai vientisą modernų stilių. Baldai gali sutaupyti išties nemažai vietos: išnaudokite virtuvės aukštį ir kabinkite virtuvines spinteles iki pat lubų. Viršutinėse lentynose, kurios yra sunkiau pasiekiamos, sudėkite mažiau naudojamos virtuvinius rakandus arba daiktus, kurių nederėtų pasiekti vaikams. Lėkštės, puodeliai ir kiti įrankiai atras savo vietą ir žemesnėse lentynose, o jūs sutaupysite virtuvės erdvę, nes neteks pirkti dar vienos spintos, papildomiems daiktams sutalpinti.

Jei jūsų virtuvėje yra ir valgomasis stalas, rinkitės šiek tiek aukštesnį jo variantą, prie jo bus ne tik patogu sėdėti, priderinus modernias kėdes, bet ir gaminti. Tad vietos virtuvėje tikrai neturėtų pritrūkti. Kita vertus, jei pas jus dažnai lankosi svečiai ir draugai, kurie mėgsta vakaroti būtent virtuvėje, vertėtų pagalvoti apie stalo-knygos įsigijimą, reikalui esant, visada galėsite jį padidinti arba sumažinti.

Taigi, tinkamai parinktos spalvos, apšvietimas ir virtuvės baldai gali sukurti išties erdvios patalpos įvaizdį, kuris alsuos jaukumu ir žavesiu. Tiesa, nederėtų virtuvės baldų pikti iš katalogo arba baldų ekspozicijos, nes jie gali tiesiog netikti jūsų virtuvei. Idealiausia, jei į pagalbą pasikviestumėte profesionalus, kurie suprojektuos ir pastatys jūsų virtuvei prataikytus baldus.

 

One thought on “Virtuvės baldai: kaip vizualiai padidinti mažą virtuvę?

  1. Diduma manau galima isgauti pasitelkiant ivairias dizaino priemones, ieskoti kur galime sutaupyti vietos, nes dazniausiu atveju tai galima padaryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *