Nekilnojamasis turtas ir advokatai: kada reikalinga teisininko pagalba?

advokataiNekilnojamojo turto sandoriai – gana brangus, daug atsakomybės ir teisinių žinių reikalaujantis procesas, kuriam reikalinga profesionalaus teisininko pagalba. Advokatai samdomi ne tik pirkimo, pardavimo ar nuomos sandorio sudarymui, bet ir kitiems su nekilnojamojo turto rinka susijusiems procesams įgyvendinti. Nepamirškite, kad tinkamai parengta sutartis, sklandžiai išspręstos derybos ir tvarkinga dokumentacija palengvina nekilnojamojo turto valdymo darbus. Advokatai, sprendžiantys nekilnojamojo turto klausimus, teikia profesionalias konsultacijas, padeda priimti finansiškai pamatuotus sprendimus, parengti būtinuosius planus ir t. t.

Teisininkai, dirbantys su nekilnojamojo turto rinka, padeda spręsti sunkumus, susijusius su nuosavybės teisių atkūrimu, žemės sklypo pirkimu (pardavimu), sklypo padalijimu, nuomos sutarčių rengimu, geodezinių planų rengimu. Advokatai padeda apibrėžti nekilnojamojo turto naudojimo tvarką, valdymą ir disponavimą. Profesionalūs teisininkai suteiks išsamias konsultacijas dėl nekilnojamojo turto pirkimo, pardavimo ir nuomos sandarių struktūros, atstovaus klientus derybose ir prižiūrės numatytų sandorių rengimo procesus.

Kalbant apie nekilnojamąjį turtą, įprasta išskirti nekilnojamo turto teisę, žemės teisę ir statybų teisę. Teisininkai, dirbantys su nekilnojamojo turto teise, konsultuoja dėl NT naudojimo, pardavimo, pirkimo, nuomos, paveldėjimo, įkeitimo ir kitų procesų, teikia teisines paslaugas atliekant NT registracijos darbus, rengia pretenzijas ir jų atsakymus, nekilnojamo turto valdymo sutartis, projektavimo sutartis, rangos ir subrangos sutartis, atstovauja klientus derybose ir ginčų sprendimuose, NT nuomos ar pardavimo aukcionuose, Lietuvos bankuose, Hipotekos registre, Nekilnojamojo turto registre, Turto arešto aktų registre.

Teisininkai, dirbantys su žemės teise, padeda susigrąžinti nuosavybės teises arba gauti kompensaciją, ruošia dokumentus, susijusius su žemės pirkimu ar jos naudojimu, rengia oficialiuosius pareiškimus dėl juridinių faktų patvirtinimo, teikia profesionalias konsultacijas sudarant įvairius žemės sandorius (pvz., žemės pardavimo ar nuomos,) ar sprendžiant žemės perleidimo procedūrų klausimus.

Statybos teisė apima statybų dokumentų ruošimą, statinių pripažinimo naudojimui įteisinimą, konsultacijas, padedančias spręsti savavališkų statybų problemas, žemės sklypų ir pastatų tikslinės paskirties keitimą, atstovavimą dėl statybų leidimų gavimo, nuosavybės teisių gynimą, atsotvavimą klientui derantis su architektais ir matininkais, konsultacijas dėl žemės sklypų ribų ir planų rengimo, statybos objektų teisiškai pagrįstą registraciją ir t. t.

Jei norite bendradarbiauti su profesionalais, objektyviai įvertinkite teisininko profesinę patirtį, nagrinėtas bylas ir buvusių klientų atsiliepimus. Nepamirškite įvertinti ir advokato asmeninių savybių – šiuo žmogumi turite pasitikėti. Jei bendraudami su teisininku, jaučiate, kad nerandate bendros kalbos, ieškokite kito visus jūsų lūkesčius atitinkančio teisininko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.