Civilinės atsakomybės draudimas

Lietuvoje populiarios kelios draudimo rūšys, nors jų yra ir gerokai daugiau. Visiems vairuotojams privaloma draustis transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimu, naujesnių ir brangesnių automobilių savininkai nevengia ir brangesnio Kasko draudimo, savo ateitimi besirūpinantys asmenys renkasi nelaimingų atsitikimų ar gyvybės draudimą, o savo būstą vertinantys ir saugantys žmonės susivilioja būsto draudimo pasiūlymais. Tačiau tik labai maža dalis žmonių renkasi kitus, mažiau populiarius draudimus, tarp kurių paprastas, tačiau naudingas asmens civilinės atsakomybės draudimas.

civilinės atsakomybės draudimasAsmens civilinės atsakomybės draudimas suteikia galimybę išvengti finansinės atsakomybės tuo atveju, jei netyčia ką nors sužeidžiate ar sugadinate, pavyzdžiui, slidinėdami kalnuose kliudote kitą žmogų ir jį sužalojate. Priklausomai nuo Jūsų pasirinkimo draudžiantis, šios rūšies draudimas gali galioti Lietuvoje ar visoje Europoje, kai kuriais atvejais ir beveik visame pasaulyje. Dažnai žmonės nesusimąsto ir pasirenka draudimą galiojantį tik Lietuvoje, tačiau dažniausiai draudimo pagalbos reikia būtent už Lietuvos ribų, kur prisiteisti patirtą žalį yra labiau įprasta, o užsieniečiams bylinėtis dėl žalos dydžio ar bandant sušvelninti savo kaltę ypač sunku dėl teisinių niuansų ir didesnių teismo išlaidų.

Apsidrausti civilinės atsakomybės draudimu galima įvairiose draudimo bendrovėse, todėl besidraudžiantiems yra labai paranku, kadangi galima išsirinkti pigiausią, dosniausią ar labiausiai Jūsų poreikius atitinkantį draudimą, o viskas ko reikia – gerai išstudijuoti draudimo bendrovių sąlygas bei įvertinti sutarties sąlygas, atkreipti dėmesį į galiojimą ir išlygas bei finansines išskaitas.

Tinkamai parinktas asmens civilinės atsakomybės draudimas suteikia galimybę pernelyg nesijaudinti įvykus nelaimei, kurios kaltininku esate, o tai padeda racionaliai mąstyti, išvengti papildomų rūpesčių ar nesusipratimų, kurie įvykus įvairioms nelaimėms yra labai dažni ir priverčia patirti dar daugiau tiek finansinių, tiek įvairiausių kitokių problemų, apsunkinančių sprendimo paieškas.

Net jei ir nesileidžiate į svečias šalis, asmens civilinės atsakomybės draudimas Lietuvos teritorijoje gali praversti. Net važiuodami dviračiu, bėgiodami ar tiesiog eidami gatve dėl savo kaltės galite sužaloti kitą žmogų ar apgadinti jo turtą. Kartais mažiausiai įbrėžimas ar skilimas gali būti vertinamas ne taip jau ir mažai (dėl sudėtingo pakeitimo proceso ar dalių trūkumo), tad vienas neatsargus Jūsų žingsnis, menka klaidelė ir bus sugadinti Jūsų atostogų planai ar teks nukelti naujos buitinės ar vaizdo, garso technikos pirkimus tolimesniems laikams. Apsidraudę nors ir minimaliai sumai (dažniausiai siūloma 10 tūkstančių litų draudimo suma) jau galėsite būti ramūs dėl nedidelės apimties sužalojimų (lūžusios rankos, kojos, silpno sutrenkimo) ar nedidelių nuostolių turtui (įbrėžtos automobilio durelės, skilęs stiklas ar žibintas, sugadintas eismo ženklas kelyje). Žinoma, jei norite išvengti didesnių pavojų, kur sumos kelis kartus didesnės, galite su draudimo bendrove sutarti ir 100 tūkstančių, o kai kuriais atvejais ir dar daugiau, siekiančias draudimo sumas. Savaime suprantama, dėl to teks ir daugiau mokėti su lig kiekviena draudimo įmoka.

Pasirūpinti šiuo Lietuvoje ne itin populiariu draudimu gali būti aktualu visiems, tačiau ypatingai daug dėmesio į tokią draudimo rūšį turėtų atkreipti mėgstantys slidinėti, važinėti dviračiais (ypač turint omenyje tai, kad Lietuvoje šių transporto priemonių infrastruktūra gana prastai išvystyta), dažnai užsisvajojantys, neatidūs ar neretai persidirbantys žmonės. Taip pat tokiu draudimu aktualu apdrausti savo šeimos narius, ypač vaikus, kurie netyčia gali kamuoliu išmušti automobilio stiklą ar kaip kitaip bežaisdami pridaryti žalos kitiems vaikams ar aplink esantiems žmonėms bei jų turtui. Draudimas gali padėti visiems.

One thought on “Civilinės atsakomybės draudimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.