Ką būtina žinoti apie POS sistemas?

pos

POS sistemos – nors šis terminas žinomas ne visiems, su juo kiekvieną dieną susiduria žmonės, dirbantys fizinėse parduotuvėse ar kitose vietose, kur galima atsiskaityti už prekes ir paslaugas. Dažniausiai POS sistema susidomi verslai ar žmonės, kurie nori pradėti savo veiklą ir ieško patogaus būdo atsiskaitymams ir kitoms piniginėms operacijoms. Jei jus domina POS sistemos ir apie tai norite sužinoti daugiau, trumpai papasakosime pagrindinius dalykus, kuriuos vertėtų žinoti.

POS sistemos (POS – angl. Point Of Sale) – tai kasos aparatai, kurie suderina įprasto kasos aparato ir kompiuterio veiklą. Skirtingai nei elektroniniai kasos aparatai, POS sistemos kur kas lankstesnės ir gali būti paprasčiau pritaikomos prie įvairių klientų poreikių.

POS sistemos susideda iš 3 dalių:

  • Tam tinkamas ir įprastas stacionarus kompiuteris, ir specializuotas POS kompiuteris, kurs gali turėti daug papildomų funkcijų: liečiamą ekraną, kortelių skaitytuvą ir kt.
  • Kompiuterinis kasos aparatas. Jis atlieka įprasto kasos aparato vaidmenį ir turi specialius stalčius pinigams bei kvitų spausdinimo funkciją.
  • Programinė įranga. Tai sistema, kuri leidžia POS programai atlikti pagrindines kasos aparato funkcijas ir tuo pat metu ją suderinti su buhalterinės apskaitos programa.

Pagrindinis POS sistemos privalumas yra tas, kad klientai gali atsiskaityti ir banko kortele, ir grynaisiais, o visi duomenys į buhalterinės apskaitos programą perduodami iš vieno aparato.

Dar vienas svarbus aspektas yra tas, kad POS sistemos padeda verslui sumažinti bet kokią finansinę riziką. Jose laikomi pinigai yra saugūs, o vykdyti pinigų kontrolę daug lengviau – jie automatiškai nukeliaują į nustatytą sąskaitą.

Jei norite įsidiegti POS sistemą, jums tereikia pasidomėti, kokios bendrovės rinkoje dirba su jų įrengimu ir aptarnavimu. Kad galėtumėte integruoti šią sistemą, nereikia jokio specialaus pasiruošimo. Užtenka, kad įmonėje būtų be trikdžių veikianti telefono linija. Užpildykite prašymą, sudarykite sutartį ir POS terminalas jūsų nurodytoje vietoje gali atsirasti vos per keletą dienų. Pačios paslaugos kaina kinta nuo poreikių ir paslaugos teikėjų. Geriausia, jei prieš rinkdamiesi partnerius pasianalizuosite keletą pasiūlymų ir pasirinksite tą, kuri siūlo ne tik patrauklią kainą, bet ir turi ilgametę patirtį šioje srityje bei siūlo kokybišką įrangą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.