4 priežastys, kodėl interaktyvūs mokomieji filmukai yra puiki edukacinė priemonė

letter blocks
Photo by Pixabay on Pexels.com

Nepriklausomai nuo to, mokymuose dalyvauja vaikai, paaugliai ar suaugusieji, mokomieji filmukai gali efektyviai prikaustyti jų dėmesį ir padėti įgyti naujų žinių bei įgūdžių. Gerai parinkti vaizdo įrašai gali būti įdomūs, motyvuojantys ir mokomieji – ir dažnai yra laukiama pertrauka nuo tradicinės mokymų veiklos.

1. Mokomieji filmukai įtraukia įvairaus amžiaus ir gebėjimų žmones

Vaizdo įrašas turi didžiulį pranašumą prieš tekstų skaitymą, rašymo veiklą ir klausymo pratimus, nes jis akimirksniu įtraukiantis. Jaunus ir vyresnius mokinius traukia vaizdo įrašai, o daugelis juos netgi laiko skanėstu, kai naudojami klasėje.

Nesvarbu, ar vaizdo įrašas yra autentiškas, ar sukurtas specialiai auditorijai, jis buvo sukurtas taip, kad patrauktų ir išlaikytų dalyvių dėmesį. Kaip žino visi mokytojai, tai yra pagrindinė sėkmingos klasės dalis. Kai mokiniai susidomės turiniu, jie bus pasirengę mokytis ir bus imlūs jūsų suplanuotai veiklai.

2. Vaizdo įrašai motyvuoja autentišku turiniu

Vienas didžiausių privalumų, kurį teikia mokomieji filmukai – tai gebėjimas motyvuoti mokinius. Būtinai pabrėžkite, kaip mokiniams sekasi suprasti vaizdo įrašų turinį, ir paprašykite jų pagalvoti, kokia lengva ar sudėtinga jiems yra vaizdo įrašų veikla. Tai padės planuoti tolesnius užsiėmimus ir sutelkti dėmesį į mokinių pažangą.

3. Tai suteikia konteksto, padedančio suprasti

Skirtingai nuo tekstų skaitymo ir klausymosi veiklos, vaizdo įrašas suteikia ryškių vaizdinių užuominų. Tai padeda besimokantiesiems suprasti, kas vyksta – net kai sunku sekti kalbą.

Kai kuriais atvejais iš pradžių netgi galite leisti vaizdo įrašus be garso ir leisti mokiniams atspėti, kas vyksta. Tai veikia panašiai kaip skaitymo numatymo veikla ir padeda paruošti mokinius.

Dokumentiniuose filmuose dažnai pateikiamos ir teksto perdangos, kuriose su auditorija dalijamasi papildoma informacija. Tai savo ruožtu padeda bendrai suprasti autentišką turinį, kuris yra labai svarbus mokinių žinių ir gebėjimų vystymuisi.

4. Mokomieji filmukai pristato kultūrą ir naujas idėjas

Vaizdo įrašai gali supažindinti studentus su išoriniu pasauliu, supažindinti su skirtingomis kultūromis, naujomis vietomis ir idėjomis. Jie yra puikus būdas integruoti naują turinį – suteikiant studentams galimybę mokytis apie daugybę dalykų ir idėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *