Jūriniai konteineriai: atsakome, ką turėtumėte apie juos žinoti

white water boat
Photo by Julius Silver on Pexels.com

Modernūs jūriniai konteineriai šiandien atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį pasaulinėje krovinių gabenime. Be to, tarptautiniai prekių vežimai, ypač jūrų sektoriuje, daugiausia grindžiami konteinerių gabenimu. Maždaug 95% pasaulio krovinių dabar gabenami per vandenyną, o konteineriai naudojami ir gali būti matomi kiekviename vandenyno laivybos maršrute visame pasaulyje. Šie konteineriai išpopuliarėjo globalizacijos eroje.

Jūriniai konteineriai ir jų tipai

Šie gabenimo konteineriai gaminami standartinių dydžių ir yra įvairių tipų. Jei planuojate naudoti šiuos konteinerius ilgose kelionėse, turėtumėte žinoti tinkamą naudoti konteinerį. Žemiau yra keletas įprastų konteinerių tipų.

  • Plokšti stelažų konteineriai – dažniausiai juose yra sulankstomi šonai, kurie sulankstomi, todėl puikiai tinka gabenti automobilius, laivus ir didelę įrangą.
  • Atviri šoniniai konteineriai – paprastai konteinerių dureles galima visiškai atidaryti iš šono, todėl galima plačiau krauti medžiagas. Tai idealiai tinka gabenti daržoves.
  • Konteineriai su atviru viršumi – pagal pavadinimą „atviras viršus“, šie konteinerių tipai neturi stogo, todėl galima greitai išsiųsti prekes nuo mažiausio iki aukščiausio aukščio, pavyzdžiui, rąstus ar didžiules mašinas.
  • Šaldymo konteineriai – šio tipo talpyklos yra naudojamos maisto atsargoms arba farmacijos ir greitai gendančių prekių gabenimui.
  • Klasikiniai konteineriai – dažniausiai turi betoninius šoninius paviršius ir galinį uždorį su dviem sandariais lapais. Kai kuriems specifiniams tikslams, pavyzdžiui, gabenant skysčius ar greitai gendančius produktus, naudojami šaldomi konteineriai, cisternos arba atviri viršeliai su atidaromais stogeliais ir konteineriai su atidaromomis šoninėmis sienelėmis.
  • Sauso laikymo jūriniai konteineriai – naudojami sausoms medžiagoms transportuoti.

Pasidomėkite pristatymo mokesčiais

Konteinerių, ypač didelių, gabenimas gali būti gana varginantis, todėl dėl pristatymo sąlygų turėtumėte pasiteirauti su pardavėju. Kai kuriais atvejais gali tekti sumokėti daugiau nei nurodyta išankstinio pirkimo kaina, jei konteinerį reikia pristatyti toli nuo dabartinės vietos. Nėra prasmės taupyti pinigų konteinerio kainai tik permokėti už pristatymo išlaidas. Idealiu atveju turėtumėte mokėti daugiau už kokybišką konteinerį, o ne už transportą.

Jeigu Jums aktualūs jūriniai konteineriai, taip pat nepamirškite paklausti, kas yra atsakingas už konteinerio pristatymą kelyje, nesvarbu, ar tai jūs, ar jie. Patikrinkite, kas atsakingas už bet kokią žalą transportavimo, pakrovimo ar iškrovimo metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *