Įprastas vėdinimo būdas atidarant langus ir duris generuoja didelius šilumos nuostolius. Brangi šiluminė energija, kurią reikėtų taupyti, neišvengiamai prarandama, be to, iš gatvės sklinda užterštas oras, triukšmas ir žiedadulkės, o tai trukdo patogiai gyventi namuose ar dirbti biuruose.
Dauguma žmonių apie 90% savo laiko praleidžia patalpose ir visą tą laiką kvėpuoja būtent tuo oru, kuris yra kambaryje. Ar oras yra blogas ar geras, priklauso nuo daugelio veiksnių: žmogaus veiklos, sandarumo, sezoninių pokyčių, pastato vietos, teršalų buvimo lauko ore, medžiagų, iš kurių gaminamos sienos, grindys, baldai. Pirmasis žingsnis užtikrinant gerą patalpų oro kokybę yra sumažinti patalpų taršos šaltinius, tačiau ventiliacija taip pat yra svarbi sudedamoji dalis. Tinkamas vėdinimas sumažina teršalų ir drėgmės kiekį, kuris gali tiesiogiai ar netiesiogiai sukelti blogą neigiamą poveikį sveikatai.
Iki šiol tiekimo ir ištraukimo ventiliacija su oro rekuperatoriumi buvo naudojama gana retai, kol ekspertai priėjo prie išvados, kad tokia sistema yra būtinybė ir skatina apie tai daugiau sužinoti. Vėdinimo principas grindžiamas rekuperacijos principu. Taip vadinamas procesas, kurio metu dalis šilumos grąžinama iš išmetamo oro. Išeidamas iš kambario šiltas oras iš dalies sušildo artėjantį šalčio srautą šilumokaityje. Taigi į gatvę išeina oras iš patalpos, o į kambarį patenka ne tik šviežias, bet ir jau įkaitęs oras. Ypač tai aktualu biuruose, kuriuose vienoje patalpoje visą dieną dirba keletas žmonių.
Biuro patalpose būtina stebėti teisingą mikroklimatą, nes samdydami darbuotojus įsipareigojate jiems suteikti viską, ko reikia normaliai veiklai. Į tai įeina technologiniai reikmenys, darbo vieta ir raštinės reikmenys, šviežio deguonies ir patogios temperatūros prieinamumas. Dėl šviežio ir gryno deguonies trūkumo žmonės patiria alergiją, padidėja mieguistumas, kosėja nuo dulkių, jaučia diskomfortą, skauda galvą. Žmonės dažniau ima nedarbingumo atostogas dėl peršalimo, kuris atsiranda dėl nuolatinės nesveikos aplinkos.