Specialistai pastebi, kad dėl vėdinimo sistemos būtinumo abejojančių lieka vis mažiau, tačiau dar vis nemaža dalis, rinkdamiesi įrenginį, stengiasi sutaupyti. Deja, ne visuomet taupymui pasirenka tinkamus kriterijus ir įvardija bent tris aspektus, kurių rekuperatoriaus parametrų sąskaita taupyti nereikėtų.
- Rekuperatoriaus galingumas. Jis yra tiesiogiai susijęs su nominalios oro apykaitos užtikrinimu ir paskirstymu. Šis parametras atitinkamai gali aptarnauti tam tikras tiekiamo ir šalinamo oro nominaliąsias vertes, jų paskirstymą ir yra vienas iš svarbių aspektų. Šiuo metu STR normose numatyta, kad vienam asmeniui privalo tekti kiek daugiau nei 14 m3/h šviežio oro. Tačiau konkretus poreikis yra apskaičiuojamas individualiai, atsižvelgiant į faktinį gyventojų skaičių, patalpų plotą ir net lubų aukštį.
- Šilumokaičio tipas. Šis elementas lemia šilumos grąžą į patalpas ir tuo pačiu nusako įrenginio efektyvumą. Šiuo metu rinkoje siūlomi keturkampis plokštelinis, rotacinis arba kryžminių srautų šešiakampis plokštelinis rekuperatoriai ir kt. Kiekvienas iš jų tam tikrą energijos kiekį paima iš šalinamo oro ir panaudoja jį tiekiamam orui pašildyti.
Šiuo atveju verta atkreipti dėmesį ne į įrenginio kainą, o rinktis tą, kurio efektyvumas yra didesnis. Labai svarbu suprasti, kad didesnė investicija į rekuperatorių leis ženkliai sumažinti išlaidas šildymui.
- Rekuperatoriaus skleidžiamo triukšmo lygis. Šis kriterijus yra labai svarbus, kadangi nuo to priklauso jūsų gyvenimo kokybė ir komfortas. Žinoma, prie to prisideda ir tai, kurioje vietoje įrenginys yra sumontuotas, tačiau triukšmo izoliacija yra vienas pagrindinių faktorių.
Be šių, taip pat labai svarbus ir tinkamas tiekiamo bei šalinamo oro zonų paskirstymas, ortakių parinkimas. Šiuo atveju jokiu būdu nereikėtų taupyti, atsisakant tam tikrų oro apykaitos taškų, parinkti tinkamus ortakius ir jų skaičių, apie tai skaitykite plačiau.