Metalai yra cheminiai elementai, randami žemės plutoje, mineraluose ir rūdose. Labiausiai pasaulyje paplitęs metalas – geležis ir jos lydiniai. Geležis tokia populiari todėl, kad yra gana pigi ir tvirta. Dėl šios priežasties gaminami įvairūs šio metalo gaminiai: automobiliai, laivai, statybinės konstrukcijos ir pan. Be abejo, be ypač sudėtingų, tikslių brėžinių reikalaujančių konstrukcijų, metalo gaminiai gali būti ir stulbinantys, vienetiniai meno kūriniai. Dažniausiai tokie menininkai vadinami tiesiog kalviais.
Viduramžiais kalvystė buvo itin populiari, nes šis metalas buvo apdirbamas tik rankiniu būdu. Kalviai kaldavo darbo įrankius, pasagas arkliams, taisė ir gamino šarvus bei ginklus. Geležis buvo kalama naudojant grūdintą plaktuką ir specialias žnyples. Kaitinant geležį ugnyje ir jungiant ją su nedideliu kiekiu anglies buvo pagaminamas tvirtas metalas tinkantis įrankių ar ginklų gamybai. Tekdavo labai ilgai geležį kaitinti ir kalti, kol iš jos atsirasdavo galimybė pagaminti norimą įnagį.
Galima būtų teigti jog šiandien kalvystė išgyvena savo atgimimą. Ji atgyja namų interjere, eksterjere, puošyboje, miesto aikštėse, parkuose ir t. t. Šiuolaikinėje kalvystėje naudojama ne tik geležis, bet ir plienas, žalvaris, varis, bronza ir kt. Pasirinktas metalas toli gražu nėra pagrindinis kokybę užtikrinantis akcentas – labiausiai tai priklauso nuo meistro įgūdžių. Vis dėlto, nors metalo gaminiai ir ilgaamžiai, nedaugelis supranta, kad juos privalu tinkamai prižiūrėti: kartas nuo karto perdažyti, padengti antikoroziniu skysčiu.
Kalvystės darbai reikalauja ypatingo kruopštumo ir talento. Šiandien jie skirti ne tiek praktiškiems daiktams kurti, bet greičiau papuošti aplinkai ir suteikti jai puikų estetinį vaizdą. Kalviai gamina vidaus, lauko laiptus, jų turėklus, kurie suteikia išskirtinumo tiek namų interjerui, tiek eksterjerui. Taip pat jie gali padaryti tvorą, vartus ir vartelius. Tai svarbiausi mažosios architektūros elementai, ne tik atliekantys savo funkciją, bet ir puošiantys aplinką. Tokie vartai išsiskiria originalumu ir metalo apdirbimu. Metalinių, kaltinių vartų, vartelių ir tvoros pasirinkimas priklauso nuo pastato stiliaus. Esant poreikiui patyręs kalvis pagamins pavėsinę, židinį, balkoną, šviestuvus, stogelius, baldus ir kitas metalo puošmenas.
Tiek modernūs, tiek seni, tiek meniniai metalo dirbiniai, nors ir labai patvarūs, yra labai gadinami rūdžių, kurios atsiranda dėl atitinkamų oro sąlygų. Nuo jų apsisaugoti galima įvairiausiais būdais ir metodais. Prieš dengiant dirbinį antikorozine danga, pirmiausia svarbu kokybiškai nuvalyti metalo paviršių. Dažniausiai tai daroma mechaniškai, naudojant švitrinį popierių ar šveitimo mašinėlę. Metalo paviršius nuvalomas ir smėliuojant arba naudojant metalo granules. Tai vienas efektyviausių bet kokių paviršių apdirbimo būdų, taikomas ne tik siekiant nuvalyti, bet ir pašiaušti paviršių ar norint suteikti matinę spalvą. Taip pat metalo paviršių galima valyti įvairiais rūgšties tirpalais.
Taigi, turbūt geležį galima būtų pavadinti pačiu brangiausiu mums metalu. Nors jos, kaip metalo, kaina ir nedidelė, tačiau jai nesant prarastume labai daug. Be geležies metalo gaminiai nepasiektų mūsų mamų, nebūtų sukurta daugybės išradimų, net primityviausių, kuriuos kasdien naudojame buityje. Todėl, nors geležis ir yra vienas labiausiai paplitusių metalų žemėje, tačiau tuo pačiu yra ir brangiausias žmonėms.
Informatyvus straipsnis. Mano namuose taip pat vyrauja įvairūs metalo gaminiai. Jie išties sukuria išskirtinį interjerą.