Ar svarbu, kad sofos ir fotelio dizainas derėtų? 

 

Sofos ir foteliai yra pagrindiniai svetainės baldai, pagal kuriuos dažnai derinami visi kiti. Jų formos ir spalvos padeda sukurti pagrindinę interjero idėją. Tik kyla klausimas, ar šie baldai tarpusavyje turi derėti, ar gali būti skirtingi? Nėra tikslaus atsakymo, kuris tiktų visiems. Tačiau yra keli dalykai, apie kuriuos derėtų pagalvoti prieš perkant tokius baldus.

 

Į savo kambarį pažvelkite kaip į visumą

 

Planuojant savo interjerą ir renkantis spalvas, audinius, faktūras, mes dažnai stengiamės, kad jos tarpusavyje derėtų ir būtų panašios. Tačiau toks požiūris dažnai kambarį paverčia šiek tiek nuobodžiu. Norėdami tokios situacijos išvengti, turėtumėte panaudoti vieną spalvą ar kelias, kurios būtų pakankamai kontrastingos. Šis pasirinkimas atgaivins kambarį ir suteiks jam įdomumo.

 

Būtent kontrastus gali padėti atskleisti sofa ir foteliai (paspaudę ant šios nuorodos, rasite didelį jų pasirinkimą), įvairūs paveikslai, užuolaidos ir viskas, ką tik jūs sugalvosite. Svarbiausia turite pasirinkti erdves, kuriose naudosite ryškesnes spalvas, tačiau nepadauginkite jų.

 

Apgalvokite raštus ir medžiagas, kurias naudosite

 

Apmušalų pasirinkimo aspektas yra labai svarbus, nes baldai paprastai būna ilgalaikė investicija. Todėl vargu, ar norėsite juos keisti, kai tik jums atsibos. Todėl rinkitės atsakingai ir atidžiai pagalvokite, ko iš tiesų norite ir kas labiausiai jūsų namuose tinka. Pavyzdžiui, galite įsigyti aksominę rudą sofą ir šalia pastatyti fotelį su tokios pat spalvos raštais. Viskas priklauso nuo asmeninių norų.

 

Apsvarstykite kitus audinius, kuriuos naudosite kambaryje

 

Jeigu sofą ir fotelius pasirinkote ganėtinai ryškius, turite pagalvoti apie tai, kad visi kiti audiniai būtų kiek ramesni ir ne tokie iššaukiantys. Žinoma, jei esate žmogus, kuriam dažnai norisi atsinaujinti, vertėtų pagalvoti, kad baldai būtų ramesnių spalvų, o aksesuarai, tokie kaip pagalvėlės – ryškesni, su įvairiais raštais.

 

Dar vienas aspektas, kurį verta žinoti, yra tas, jog renkantis skirtingo dizaino sofą ir fotelius, tarp jų reikėtų sukurti ryšį, pavyzdžiui, naudojant vienos rūšies pagalvėles.

 

Jei jau suplanavote įsigyti anksčiau minėtus baldus, verta apgalvoti jų derinimo galimybes, kurių yra pakankamai daug. Pasinaudojus straipsnyje pateiktais patarimais, tai padaryti turėtų tapti paprasčiau.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *