Geras mikroklimatas įmonėje padės pasiekti rezultatų efektyviau

Kiekvienos įmonės sėkmė priklauso nuo to, kaip darbuotojai jaučiasi įmonėje. Daugelis žmonių didelę dienos dalį praleidžia darbe, todėl labai svarbu tai, kaip jie čia jaučiasi. Nuo to, ar darbuotojai jaučiasi vertinami, ar įmonėje yra geras mikroklimatas, priklauso ir darbo našumas, o taip pat ir įmonės įvaizdis.

Kodėl svarbu geras mikroklimatas?

Labai dažnai darbuotojų darbo rezultatai priklauso nuo to, kokia yra atmosfera darbe. Pavyzdžiui, motyvuoti, vertinami, nepervargę darbuotojai dirba daug našiau. Jie jaučia daugiau atsakomybės, taigi atlieka ne tik savo užduotis, bet ir noriai imasi iniciatyvos, papildomų darbų. Tuo tarpu jeigu darbuotojų sąlygos prastos, jie nelinkę daugiau laiko praleisti darbe, į darbą žiūri formaliai ir vengia papildomų užduočių. Dar blogiau – prastai darbe besijaučiantys darbuotojai api etai kalba ne tik su kolegomis, bet ir aplinkiniais savo namuose ar kompanijose, o tai formuoja neigiamą įmonės įvaizdį. Todėl labai svarbu rūpintis įmonės mikroklimatu ir nuolat jį stebėti.

Kas išduoda prastą mikroklimatą?

Jeigu pastebite, kad darbuotojai vangiai atlieka užduotis arba stengiasi prisiimti kuo mažiau atsakomybių, gali būti, kad įmonėje yra prastas mikroklimatas. Jeigu Jūsų darbuotojai jaučiasi pavargę, jeigu jie konfliktuoja tarpusavyje, tai taip pat gali reikšti, kad kažkas darbo atmosferoje nėra gerai. Labai svarbu laiku pastebėti šiuos dalykus ir imtis svarbių priemonių. Tiesa, ne visuomet vadovams lengva suprasti, koks mikroklimatas yra įmonėje.

Kaip sužinoti apie mikroklimatą?

Norint sužinoti, koks mikroklimatas yra įmonėje, galima atlikti specialų tyrimą. Tai anoniminė apklausa, kurioje dalyvauja darbuotojai. Anonimiškas tyrimas užtikrina, kad visi darbuotojai galėtų drąsiai išsakyti savo nuomonę apie tai, kokia atmosfera vyrauja įmonėje. Taip pat tokio tyrimo metu darbuotojams suteikiama galimybė pasidalinti pastabomis ir pasiūlymais apie tai, ąk reikėtų keisti įmonėje, dar darbai vyktų efektyviau ir darbuotojai jaustųsi geriau. Tokiam tyrimui atlikti gali būti samdomos tuo užsiimančios įmonės, kurios ne tik profesionaliai atliks tyrimą, bet ir pateiks visą reikalingą informaciją, rezultatų analizę ir suformuluos pasiūlymus, kuriuos įgyvendinus, pagerėtų įmonės mikroklimatas.

Kada verta atlikti tyrimą?

Įmonės mikroklimato tyrimai turėtų būti atliekami reguliariai. Jeigu matote, kad darbuotojai praranda motyvaciją, nėra susikaupę ar jaučiasi negerai įmonėje, mikroklimato tyrimas padės išsiaiškinti priežastis. Jo metu darbuotojai gali išsakyti, kas juos motyvuoja ir kas slegia, kas trukdo atlikti užduotis. Taip pat toks tyrimas yra geras būdas sužinoti apie įmonės atmosferą tuomet, kai keičiasi padalinių vadovai, kai atsinaujina komandos ar kai įmonė išgyvena kitokius pokyčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *