Elektrinių transporto priemonių kainos

           Automobilių gamintojai nuo Tesla“, „Rivian“ iki „Cadillac“ didina savo elektromobilių kainas, kintant rinkos sąlygoms ir didėjant prekių paklausa, ypač pagrindinių medžiagų, reikalingų EV akumuliatoriams, kainoms. Akumuliatorių kainos mažėjo daugelį metų, tačiau tai gali pasikeisti. Viena įmonė prognozuoja, kad per ateinančius ketverius metus smarkiai padidės baterijų mineralų paklausa, o tai gali padidinti EV baterijų elementų kainą daugiau nei 20%. Tai viršija jau kylančias su baterijomis susijusių žaliavų kainas dėl tiekimo grandinės sutrikimų, susijusių su Covid ir Rusijos invazija į Ukrainą. Dėl didesnių išlaidų kai kurie elektromobilių gamintojai padidino savo kainas, todėl ir taip brangios transporto priemonės tapo dar mažiau prieinamos vidutiniams žmonėms ir kyla klausimas, ar kylančios prekių kainos sulėtins elektromobilių revoliuciją?

            Išlaidų perkėlimas. Pramonės lyderė Tesla daug metų dirbo siekdama sumažinti savo transporto priemonių kainas, o tai yra „slapto pagrindinio plano“ dalis, skatinanti pasaulinį perėjimą prie nulinės emisijos transporto. Tačiau net ir jai per praėjusius metus teko kelis kartus pakelti kainas, įskaitant du kartus kovo mėnesį, kai generalinis direktorius Elonas Muskas perspėjo, kad tiek Tesla, tiek SpaceX pastaruoju metu „mato reikšmingą infliacijos spaudimą“ dėl žaliavų kainų ir transportavimo išlaidų. Dauguma Teslų dabar yra žymiai brangesnės nei buvo 2021 m. pradžioje. Pigiausia „Standard Range“ 3 modelio versija, pigiausia Tesla transporto priemonė, dabar kainuoja nuo 46 990 USD JAV, ty 23 % daugiau nei 2021 m. vasario mėn., kai kaina buvo 38 190 USD.

             Prie elektrinių transporto priemonių galima palyginti ir elektrinius paspirtukus, kurių kainos taip pat ženkliai išaugo. Taučiau tai ir įtakojo pasikeinčiančius modelius, vis naujasnes versijas, kuriose atsiranda jaunesni modeliai ir specifikacijos. Daugiau rasite apie tai ekoride.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *