Kada ir kodėl būtina reguliuoti langus?

langu reguliavimasKeista, tačiau apie plastikinių langų gamintojus žinome daug, apie jų montavimą, pasirinkimo kriterijus taip pat nemažai, o apie tinkamą jų priežiūrą informacijos reikia ieškoti nors su padidinamu stiklu. Tad pateikiame pagrindines langų reguliavimo ir priežiūros taisykles.

Kada būtinas reguliavimas

Būtina paminėti, kad langu reguliavimas priklauso nuo kelių faktų. Vienas iš jų yra sezonų kaita. Temperatūrų skirtumas turi įtakos konstrukcijoms. Nuo karščio ar šalčio jos plečiasi, juda. Todėl montuojant langus paprastai paliekami nedideli tarpeliai tarp staktos ir sienos. Vis dėlto, net ir tada langu reguliavimas yra būtinas.

Žymiai sudėtingesnė situacija su nuo mechaninio nusidėvėjimo atsiradusia būtinybe. Tokie pažeidimai atsiranda dėl papildomo svorio kabinamo ant lango rankenėlės arba dedamo tarp lango ir staktos. Kad ir kaip bebūtų nusidėvėjus langu reguliavimas yra būtinas.

Tačiau langui būdingas ir natūralus nusidėvėjimas, kuris priklauso net nuo staktos spalvos. Kuo tamsesnė spalva, tuo daugiau saulės spindulių ji traukia. Tai reiškia, kad tuo greičiau langas nusidėvės. Taip pat einant laikui atsiranda įvairūs pakrypimai, kuriems būtinas langu reguliavimas. Beje, kuo didesnis langas, tuo daugiau ir dažniau tokių išsiklaipymų pasitaiko.

Jeigu uždarius langą nėra sandarumo arba sudėtinga uždaryti langą – reikalingas langų reguliavimas.

Ar pačiam?

Reguliuoti langus galima mėginti pačiam, tačiau tai visuomet yra rizika. Specialistas greitai nustatys ar būtinas plastikiniu langu tarpiniu keitimas, ar duru varcios reguliavimas, ar kita. Juk egzistuoja visa galybė įvairių konstrukcijų plastikinių langų, medinių irgi (mediniu langu reguliavimas dar dažnesniais periodais turėtų būti atliekamas nei plastikinių).

Specialisto atliekamas langu reguliavimas kaina yra patraukli ir procesas užtrunka neilgiau nei pusvalandį. Nusprendus tai atlikti pačiam, gali tekti sugaišti ilgiau. Juk reiks langą išvalyti, tiesinti varčią, apkaustus ir kitas mechanizmo dalis. Taip pat viską sutepti alyva, patikrinti sandarumą.

Beje, langu reguliavimas vilnius, plastikiniu langu reguliavimas klaipedoje, plastikiniu langu reguliavimas kaune ir plastikiniu langu reguliavimas siauliuose yra populiarios paslaugos, kuriomis specialistai rekomenduoja pasinaudoti bent du kartus per metus.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *