Paskolos verslui ir fiziniams asmenims: ką reikia žinoti?

Ilgalaikės paskolosKiekvienam asmeniui, ieškančiam išeičių dėl įsiskolinimų sumažinimo, reikėtų žinoti, kad didžiausias problemas sukelia būtent trumpalaikiai kreditai. Ilgalaikės paskolos yra mažiau rizikingos. Verslininkai trumpalaikėmis paskolomis naudojasi dėl to, jog jomis paprasčiau pritraukti dėmesį – siūlomi nemokami kreditai, tačiau tik labai trumpam laikui. Būtina žinoti, kad verslininkų godumui ribų nėra, todėl visiems vartotojams reikėtų įvertinti siūlomų paskolų sąlygas. Labiausiai dėmesį atkeipti siūloma į palūkanų normą – ji yra nulinė, tačiau trumpalaikėms paskoloms taikomi pratęsimo mokesčiai, kurie dažniausiai ir įklampina į skolas. Norintiems tokių bėdų išvengti, siūloma rinktis tas paskolas, kurias galima gauti bent jau dviem metams.

Pradedantys savarankišką veiklą ilgalaikes paskolas turi rinktis vien dėl jų grąžinimo lankstumo.

Ypač jauni žmonės šiuo metu skolinasi tam, kad galėtų pradėti verstis kažkokia komercine savarankiška veikla, tačiau reikia žinoti, kad veiklos pradžiai jokiu būdu nereikėtų imti trumpalaikių kreditų. Norint, jog apyvartinės lėšos būtų kuo didesnės, reikėtų rinktis tas paskolas, kurioms taikomas ilgesnis skolos grąžinimo laikotarpis. Kiekvieną mėnesį tektų mokėti mažesnės įmokas, o tai reiškia, kad gaunamas veiklos pajamas bus galima investuoti iš naujo. Pradedantiems savarankišką veiklą taip pat reikėtų žinoti, kad paskolos kai kuriais atvejais negali būti nurašomos kaip išlaidos.

Individualią veiklą pradedantys asmenys turi žinoti, kad prie leidžiamų atskaitymų negalima priskirti paskolų įmokų. Valstybinė mokesčių inspekcija įspėja, kad tie, kurie prieš išlaidų priskiria paimtas paskolas, vėliau turės susimokėti mokesčius nuo atskaičiuotų pajamų, o taip pat teks sumokėti ir delspinigius.

Kas liečia paskolas verslui ar savarankiškai veiklai pradėti, tai šiuo atveju labiausiai reikėtų išskirti specializuotas bendroves, kurios pinigus skolina su turto įkeitimu. Verslo paskolos, kuomet kreditai imami įmonių, dažniausiai suteikiami įkeičiant įmonės turtą. Privatūs fiziniai asmenys gali rinktis ir tokius kreditus, kuriems turto įkeitimo reikalavimo nėra. Tiesiog fiziniams asmenims siūloma rinktis vartojamuosius kreditus. Žinoma, tiek įmonės, tiek ir fiziniai asmenys neturėtų pamiršti, kad šiuos įsipareigojimus būtina vykdyti, nes kitaip gali tekti mokėti dar didesnes sumas, kuomet teks padengti ir kreditorių išlaidas dėl skolų išieškojimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.