Kuo ypatingas cnc frezavimas?

Tai tikrai nėra naujiena, kadangi paskutiniu metu būtent tokiu būdu apdirbama daugybė medžiagų. Taip gaminami ne tik baldai, bet ir kuriami kiti produktai. Ir pagrindinis tokio metodo išskirtinumas yra ypatingas tikslumas. Kadangi kažkaip kitaip to pasiekti būtų paprasčiausiai neįmanoma. O šiuo atveju automatinės staklės gali darbą atlikti milimetrų tikslumu. Be to, gali būti apdirbamos labai skirtingos baldinės medžiagos. Kas dar labiau praplečia šios technologijos naudojimą. Ir pats darbas atliekamas praktiškai be jokio didesnio žmogaus įsikišimo. O tai reiškia, kad galima sutaupyti daugybę laiko bei žmogiškųjų resursų. Aišku, tam reikia ir specifinių žinių. Todėl ne kiekvienas meistras moka dirbti su tokiomis staklėmis ar jas turi.

Ar taip neprarandamas autentiškumas?

Tokių nuomonių bei pasvarstymų taip pat galima išgirsti. Kadangi šiuo metodu apdirbtos baldinės medžiagos pasižymi itin tiksliomis ir nepriekaištingomis linijomis. Kurias kai kuriais atvejais pasiekti žmogui būtų sudėtinga. Ir su technika galėtų lygintis tik aukščiausios klasės meistrai. Kuriems tas darbas užtruktų daugybę laiko, o cnc frezavimas jį leidžia atlikti dešimtimis kartų greičiau. Aišku, tokie gaminiai neturėtų būti laikomi pilnai rankų darbo produktais. Tačiau dėl to jie netampa nė kiek prastesni. Tuo labiau, kad tai leidžia gerokai sumažinti ir pačio baldo ar kito gaminio kainą. Kas daugeliui daug svarbesnis aspektas, negu tai, kokiu būdu jis buvo sukurtas.

Kokios baldinės medžiagos gali būti naudojamos?

Tai gali būti praktiškai bet kas. Aišku, yra tikrai išskirtinių variantų, kurių apdirbimas reikalauja specifinių sąlygų. Todėl cnc frezavimas dažniausiai naudojamas darbuojantis su medžiu, metalu ar plastiku. Kas iš esmės ir yra pačios populiariausios medžiagos šiomis dienomis. Ir būtent iš jų gaminama didžioji dalis baldų vienu ar kitu pavidalu. Aišku, nereikėtų pamiršti ir plokščių, kurios jau senokai pakeitė natūralų medžio masyvą. Kas nėra blogai, kadangi tai lemia ir ženkliai mažesnę baldų kainą ir gerokai paprastesnį jų gamybos procesą. Tačiau tuo pačiu metu galutinis rezultatas tikrai nėra prastesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *