Leidimai verslui – nebūtinai sudėtinga

verslo kūrimas Galima teigti, kad verslas turi dvi puses – kūrybiškąją ir suvaržytąją. Pastarajai atstovauja įvairūs formalumai. Na, bet savaime aišku, kad taisyklės reikalingos. O ir laikytis jų ne visada sudėtinga. Pavyzdžiui, leidimai verslui nėra labai keblus dalykas.

Turbūt reikėtų paminėti vieną išlygą – leidimai verslui nekelia pernelyg daug rūpesčių tada, kai žinoma, kur ieškoti informacijos ir kur kreiptis. Vadinasi, pagrindinis veiksnys, lemiantis sėkmingą verslo pradžią, yra aiškumas? Na, visai logiška.

Gera žinoti, kad metams bėgant ne tik žmonės sensta, bet ir informacinės sistemos bei darbo priemonės tobulėja. Štai verslininkams siūloma naudotis elektroniniais ištekliais. Taip verslo planavimas ne tik lengvesnis, bet ir tikslingesnis. Kur surasti tokias patogias priemones? Štai jums nuoroda: leidimai verslui. Nors įstatymų punktai kartais atrodo sudėtingi ir tenka praleisti nemažai laiko į juos gilinantis, šiuolaikinės priemonės leidžia lengviau susigaudyti, tad verslo kūrimas  tampa kur kas draugiškesnis procesas.

Niekas nesako, kad pakaks suskaičiuoti iki trijų ir įmonė bus įkurta. Niekas nesako, kad pirmas blynas neprisvils. Niekas nesako, kad jums lemta turėti verslą. Bet niekas neteigia ir priešingai. Kodėl įmonės įkūrimas turėtų trukti labai ilgai? Kodėl pirmas blynas privalo prisvilti? Kodėl jums negalima turėti verslo?

Apskritai verslas – šis tas įkvepiančio, susijusio su pelnu. Tačiau bet kokia ekonominė veikla kartu yra ir atsakomybė. Svarbu rūpintis ne tik prekių ar paslaugų kokybe, bet ir tinkamai spręsti mokesčių klausimus. Na, o prieš viską yra aktualiausi leidimai verslui – tai primena starto liniją. Visgi dar vienas aspektas, kurį neprošal paminėti… Kaip manote, koks? Ogi kompleksiškumas. Gal tiktų ir kitoks žodis, tačiau esmė štai tokia: nepakanka įsigilinti į vieną uždavinį. Jei susikoncentruojate į leidimus ir pamirštate visus kitus dalykus, vėliau susigaudote, kad yra dar n kitų užduočių, be kurių verslas vargiai įsibėgės.

Prisimenate, kas buvo rašyta pradžioje? Galima teigti, kad verslas turi dvi puses – kūrybiškąją ir suvaržytąją. Būtent tų dviejų pusių suderinimas gali padėti prišaukti sėkmę. Na, o sėkmė – sklandesnis darbas, didesnis pelnas, daugiau patenkintų klientų. Bet pirmiausia, aišku, reikia įmonę įkurti. Nuo to viskas rutuliojasi toliau. O ar įmonė bus nedidelė, ar kaip tik laikui bėgant taps milžiniška kompanija, tas pats laikas ir parodys.

Neretai daroma klaida – susikoncentruojama į didžiausius skaičius (didžiausios patalpos, gausybė pinigų ir t. t.) ir pamirštama, kad viskas prasideda nuo… pradžios! Šiuo atveju ne „pusė milijono prie pusės milijono = milijonas“, o „euras prie euro = milijonas“. Arba, kaip buvo sakoma anksčiau, „litas prie lito“. Bet ir tai – tik viena verslo temos dalis.

Džiugu, kai yra gerų informacijos išteklių ir leidimai verslui nėra pernelyg komplikuoti, taip pat džiugu, kai bent kiek pasistūmėta į priekį ir tikslas (nuosavas verslas) artėja. Tiksliau, jūs artėjate prie verslo. Suvokiant, kad per pusdienį pelningiausios pasaulyje kompanijos įkurti nepavyks, viskas vyksta tikslingiau ir netgi sparčiau.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *