Metaliniai laiptai namuose

metaliniai laiptaiLaiptai namuose būtini, jei gyvenate dviejų aukštų name arba vieno aukšto, tačiau turite rūsį po namu. Tai – svarbi interjero detalė nuosavame būste, kuri turi būti kruopščiai apgalvota dar ankstyvoje būsto projekto parengimo stadijoje. Vidaus laiptai gali būti įrengiami daugeliu skirtingų būdų ir variantų.

Dažniausios galimos konstrukcijos: mediniai, betoniniai ir metaliniai laiptai. Mediniai laiptai yra daugeliui pažįstami ir matomi beveik kasdien, nebeįdomūs. Betoniniai laiptai yra vieni sudėtingiausių, nes yra patys stabiliausi, turintys stipriausią konstrukciją. Todėl dėl ilgo ir sudėtingo montažo klientai dažnai atmeta tokių laiptų pasirinkimo variantą. Tuo tarpu metaliniai laiptai ima nuolat populiarėti ir konkuruoti su aukštas pozicijas rinkoje užimančiais mediniais laiptais.

Šiomis dienomis laiptų gamintojai gali pasiūlyti pačių įvairiausių formų laiptų Jūsų namams. Tačiau prieš užsakydami metalinius laiptus savo būstui, turėsite pateikti keletą svarbių dalykų užsakovui. Jis Jūsų paklaus:

  • Koks yra patalpos, kurioje įrengiami laiptai projektas, t.y. planas?
  • Koks yra patalpų aukštis? Tai labai svarbu, kad būtų tiksliai paskaičiuotas būsimų laiptų palinkimo kampas, pakopų skaičius ir kiti svarbūs niuansai. Atminkite, kad labai svarbu išlaikyti santykį tarp pakopos aukščio ir pločio. Pakopa turi būti patogi lipti. Ji negali būti nei per aukšta, nei per žema. Mažesnis žingsnio gylis ir aukščiau pakopos – staigiau kils laiptai.
  • Kokia norima laiptų struktūra? Vidaus laiptai gali būti tiesūs arba pasukti, sraigtiniai arba varžtiniai,  kampiniai ir kiti.
  • Koks patalpoje vyraujantis interjero stilius? Galbūt mėgstate avangardą, modernizmą, o gal klasiką?

Pagal daugelį šių aspektų yra parenkama ir laiptų projektų kaina, reikalingos darbų sąnaudos. Rinkdamiesi bet kurio tipo laiptus, visada atminkite, kad jie turi būti sukurti ir pritaikyti taip, kad būtų patogu nuolat jais laipioti ir nekeltų nė menkiausio pavojaus Jūsų sveikatai.

Metaliniai laiptai visuomet atrodo puošniai ir prabangiai. Jų dėka galima sukurti be galo daug nestandartinių formų ir faktūrų. Taip pat galima nudažyti norima spalva. Jei turite naminių gyvūnų, metaliniai laiptai turi privalumą, kad nebus apgraužti ar subraižyti, kaip tai gali nutikti įsirengus medinius laiptus. O jei turite mažus vaikus, būtinai įsigykite užsidarančias duris laiptams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *