Nekilnojamo turto vertinimas ir nepriklausomi turto vertintojai: ką apie šią paslaugą turi žinoti kiekvienas?

Lietuvos įstatymai numato, kad objektyvus nekilnojamojo turto vertinimas, kuriuo nustatoma NT objekto (namo, buto, ūkinio pastato ir kito statinio) vertė, yra būtinas įvairioms paslaugoms ir procedūroms atlikti, įskaitant finansavimą, pardavimo sąrašą, investicijų analizę, turto draudimą ir mokesčius. Ką būtina padaryti, kad ši paslauga praeitų sklandžiai ir kodėl į pagalbą pasitelkiami nepriklausomi turto vertintojai?

Specialistai teigia, kad daugumai žmonių naudingiausias nekilnojamojo turto vertinimo būdas kai ruošiamasi parduoti ar pirkti NT turtą. Šiuo atveju tai apibrėžiama kaip nekilnojamojo turto vertės ir kainos nustatymas. Nepriklausomi turto vertintojai aptaria tai, ką būtina žinoti apie NT vertinimą, ypač, kai ruošiatės jį pirkti arba parduoti.

Štai esminiai faktai apie NT vertinimą:

  • Nekilnojamojo turto vertinimas yra sudėtingas, nes kiekvienas nekilnojamo turto objektas turi specifinių, unikalių savybių, tokių kaip vieta, sklypo dydis, statinio planas, įrengtos komunikacijos, apdaila ir kiti patogumai.
  • Bendrosios nekilnojamojo turto rinkos sąvokos, tokios kaip pasiūla ir paklausa tam tikrame regione, neabejotinai turės įtakos bendrai Jūsų konkretaus turto vertei. Pavyzdžiui, butas Vilniaus centre gali būti gerokai brangesnis už prabangų namą Panevėžio rajone.
  • Norint nustatyti tikrąją turto vertę ir išvengti nesklandumų, būtinas dėmesingas vertinimas, kurį atlieka profesionalūs, puikiai kvalifikuoti, daug žinių ir kompetencijų turintys nepriklausomi turto vertintojai.

Turto vertės ir kainos santykis

Dažnai turto savininkai mano, kad būsto vertė yra lygi išlaidoms ar kainai. Iš tiesų, tai nebūtinai yra tiesa. Išlaidos reiškia faktines išlaidas, pavyzdžiui, medžiagoms arba darbui.

Kita vertus, kaina yra suma, kurią kažkas už ką nors sumoka. Nors kaina gali turėti įtakos vertei, ji dar nenustato vertės. Namo pardavimo kaina gali būti 150 tūkst. eurų, tačiau vertė gali būti žymiai didesnė arba mažesnė. Pavyzdžiui, jei naujas savininkas nustato rimtą namo trūkumą (pvz. netinkamą elektros instaliaciją ar pamato problemas), namo vertė gali būti mažesnė už kainą.

Nekilnojamo turto vertinimas yra atsakingas procesas, kurį svarbu patikėti profesionalams. Jeigu siekiate greitai įvertinti turtą, Jums padės nepriklausomi turto vertintojai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *