Patarimai, kaip veiksmingai apsaugoti savo „iPhone“

Pasaulyje šiandien yra daugiau nei vienas milijardas „iPhone“ išmaniųjų telefonų naudotojų, o kasmet „Apple“ kompanija parduoda daugiau nei 200 mln. naujų „iPhone“ telefonų. Todėl, jei esate vienas iš šių žmonių, kuris taip pat paprastai pirmenybę skiria būtent „Apple“ kompanijos gaminamai produkcijai, galbūt norėsite užtikrinti, kad jūsų „iPhone“ veiktų ilgiau ir efektyviau – ypač atsižvelgiant į didelę „Apple“ produkcijos kainą. Laimei, yra daugybė patarimų ir gudrybių, kuriuos galima pasitelkti siekiant tinkamai pasirūpinti savo „iPhone“ išmaniuoju telefonu.

„iPhone“ dėklas ir apsauginis stiklas

Pirmasis dalykas, kurį turėtumėte padaryti, kad užtikrintumėte tinkamą savo „iPhone“ išmaniojo telefono priežiūrą ir prailgintumėte jo tarnavimo laiką, yra jūsų „iPhone“ modeliui pritaikyto apsauginio dėkliuko ir apsauginio stiklo įsigijimas. Tai turėtų būti kiekvieno „iPhone“ savininko pagrindinis prioritetas, nepriklausomai nuo to, ar naudojamas visiškai naujas „iPhone“ modelis, ar ne.

Šiandieninė rinka užtikrina, kad galėtumėte rinktis iš daugybės skirtingų apsauginių „iPhone“ dėklų ir apsauginių stikliukų. Nepaisant to, ar jums reikalingi Apple iPhone 13 Pro Max dekliukai, ar Apple iPhone 13 / 13 Pro apsauginis stiklas, visuomet galite įsigyti savo mėgstamo prekės ženklo telefonui optimaliausiai tinkančią apsaugą. Be to, telefono dėkliukas ne tik apsaugos jūsų išmanųjį telefoną, tačiau taip pat gali prisidėti ir prie jūsų stiliaus formavimo, tapdamas puikia įvaizdžio detale.

Pasirūpinkite, kad įkrovimo jungtis būtų švari

Nors kiekvienas išmaniojo telefono savininkas reguliariai įkrauna savo išmanųjį telefoną – ir neretai tai yra daroma kasdien, o kartais net ir ne po vieną kartą per dieną, vis dėlto tik retas vartotojas susimąsto apie savo telefono įkrovimo jungtį. Tačiau tai yra vienas iš svarbiausių dalykų, kadangi jei bėgant laikui įkrovimo jungtis užsiterš, tai gali sutrikdyti telefono įkrovimo procesą.

Pirmiausia galite naudoti dantų krapštuką, kad pašalintumėte visus įkrovimo prievade esančius nešvarumus. Tačiau darykite tai labai atsargiai, kad nepažeistumėte jokių viduje esančių kontaktų. Jei tai nepadės, galite pasitelkti ir suspausto oro valiklį, kad efektyviau pašalintumėte visus prievade susikaupusius nešvarumus.

Pašalinkite nenaudojamas programas

Tikriausiai kiekvienas iš jūsų savo išmaniajame telefone turite nemažai mobiliųjų programėlių, kurias atsisiuntėte prieš kurį laiką ir nuo to laiko jomis nė nepasinaudojote. Ir visiškai nesvarbu, ar tai yra mobilusis žaidimas, ar naujienų portalų programėlė, kurios niekuomet netikrinate. Kai kalbama apie tinkamą „iPhone“ išmaniojo telefono techninę priežiūrą, turėtumėte reguliariai tikrinti, kurių programėlių nenaudojate, ir jas ištrinti.

Jūsų „iPhone“ telefono nustatymuose netgi yra atskira tam pritaikyta funkcija. Jos pagalba galėsite automatiškai ištrinti nenaudojamas programėles, kai pritrūks vietos telefono saugykloje, tačiau kartu išsaugos jūsų dokumentus ir kitus duomenis. O jei visgi ateis diena, kai suprasite, kad tos mobiliosios programėlės jums vis dėlto reikia, visada galėsite ją atsisiųsti iš oficialios „App Store“ parduotuvės.

Reguliariai atnaujinkite „iOS“

Reguliarus ir savalaikis jūsų išmaniajame telefone veikiančios „iOS“ atnaujinimas yra geriausias būdas tinkamai prižiūrėti savo „iPhone“. „Apple“ kompanija reguliariai išleidžia naujus savo operacinės sistemos atnaujinimus, kurie padeda ištaisyti įvairias saugumo ir veikimo spragas bei kartu geba prailginti baterijos veikimo laiką. Atnaujinti savo „iPhone“ operacinės sistemos versiją gali užtrukti vos kelias minutes, o nauda bus didžiulė – ypač kalbant apie jūsų asmeninių duomenų saugumą!

Atnaujinkite mobiliąsias programėles

Šis patarimas yra ne ką mažiau svarbus nei jau minėtas nebenaudojamų programėlių pašalinimas, todėl jei savo išmaniajame telefone turite reguliariai naudojamų programėlių, turėtumėte būti tikri, kad jas taip pat reguliariai atnaujinate. Tokiu būdu jūs ne tik lengviau optimizuosite programėlių veikimą, padidindami jų našumą, tačiau taip pat užtikrinsite, kad jos neturės saugumo spragų, kuriomis priešingu atveju galėtų pasinaudoti kibernetiniai nusikaltėliai.

Jei paprastai dažnai pamirštate atnaujinti programėlės, jūsų išmaniajame telefone yra funkcija, kuri tai gali padaryti už jus. Šios funkcijos pagalba galėsite užtikrinti, kad visos jūsų programėlės visada būtų atnaujintos ir paruoštos naudoti. Kita vertus, nemaža dalis žmonių automatinio programėlių atnaujinimo funkciją išjungia, nes ji gali eikvoti bateriją.

Fono užduočių valdymas

Jūsų „iPhone“ telefone yra daug mobiliųjų programėlių, kurios atsinaujina fone, kol jūs naudojatės kitomis savo išmaniojo telefono funkcijomis, pvz., naršote internete, žiūrite filmą ar susirašinėjate trumposiomis SMS žinutėmis. Tačiau tai gali reikšmingai išsekinti jūsų bateriją. Todėl būtinai išsiaiškinkite, kokios programėlės veikia fone ir ar jų savarankiškas veikimas iš tikrųjų yra būtinas.

Perkraukite savo „iPhone“

Kartais vartotojai nesėkmingai išbando daugybę dalykų, kad jų „iPhone“ telefonas vėl pradėtų tinkamai veikti, tačiau visiškai pamiršta apie galimybę perkrauti telefoną. Šis paprastas metodas neretai gali padėti labai lengvai išspręsti atsitiktines problemas, kurių galbūt jums iki tol nepavyko išspręsti kitais būdais.

Ištrinkite „Safari“ naršyklės slapukus ir duomenis

Jei norite pagreitinti savo „iPhone“ išmanųjį telefoną, tai galite padaryti ištrynę „Safari“ naršyklėje naudojamus slapukus bei kaupiamus duomenis. Visą tai yra labai nesudėtinga padaryti apsilankius savo telefono nustatymuose, spustelėjus „Safari“ ir pasirinkus išvalyti naršymo istoriją bei kaupiamus svetainių duomenis. Žinoma, nepamirškite, kad tokiu atveju „Safari“ naršyklė jums neberekomenduos svetainių, kuriose paprastai iki tol dažnai lankėtės – nebent paskui vėl jose apsilankysite. Tačiau reguliarus slapukų ir kaupiamų duomenų pašalinimas visuomet gali padėti paspartinti jūsų telefoną.

Nekaupkite senų SMS pranešimų

Bėgant laikui ir daugėjant SMS pranešimų kiekiui, nemažai daliai išmaniųjų telefonų vartotojų nusvyra rankos pagalvojus apie žinučių šalinimą. Tačiau turite suprasti, kad nėra jokios prasmės savo telefone laikyti šimtus, o kartais netgi tūkstančius senų SMS žinučių, kurios jums jau seniai nebėra aktualios. Be to, senas žinutes galite lengvai ištrinti pasirinkę šią funkciją savo telefono saugyklos nustatymuose, todėl tai eliminuos rankinio žinučių šalinimo būtinybę. O jei to nenorite daryti, skirkite šiek tiek laiko ir peržiūrėję SMS žinutes pasistenkite ištrinti bent jau tas, kuriose yra vaizdo įrašų, nuotraukų ar kitos panašios medžiagos, kuri užima daug laisvos vietos jūsų telefono atmintyje.

Optimalus telefono baterijos energijos lygio palaikymas

Gali atrodyti savaime suprantama, kad jūsų „iPhone“ išmanusis telefonas turi būti įkrautas, kad galėtumėte juo naudotis, tačiau tai taip pat yra ir labai svarbus patarimas, padedantis ilgainiui sutaupyti baterijos energijos. Kuo daugiau naudojate savo išmanųjį įrenginį, tuo greičiau išsikrauna jo baterija. Todėl rekomenduojama nuolatos palaikyti savo telefoną įkrautą nuo 40 iki 80 %. Kad tai pasiektumėte, atsižvelgę į naudojimosi savo išmaniuoju telefonu dažnumą ir kitus ypatumus, įpraskite reguliariai įkrauti telefono bateriją, tokiu būdu palaikydami optimalų telefono baterijos energijos lygį.

Pabaigai

Kalbant apie „iPhone“ išmaniojo telefono priežiūrą, yra daug užduočių, kurias turėtumėte atlikti, kad jis veiktų kuo ilgiau ir kuo efektyviau. Tačiau dabar, kai jau susipažinote su tiek daug įvairių priežiūros patarimų, jums turėtų būti daug lengviau tinkamai pasirūpinti savo kasdieniu išmaniuoju pagalbininku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *