Padangos: kaip jas pasirinkti?

padangosJeigu nusprendėte įsigyti naujas padangas, kaip jas reikėtų rinktis, kokius dalykus vertėtų apgalvoti? Pirmiausia, svarbus padangų dydis, tai yra padangos skersmuo, plotis ir aukštis. Padangų skersmuo turi būti toks, ant kokio dydžio ratlankių jas montuosite. Skersmuo žymimas R raide ir coliais. Plotį ir aukštį galima pasirinkti, tačiau rekomenduotina nenukrypti nuo gamintojo siūlomo dydžio.

Visada būtina atkreipti dėmesį į greičio indeksą. Jis nurodomas raidėmis ir reiškia didžiausią rekomenduojamą važiuoti šiomis padangomis greitį. Ženklinimas pradedamas nuo K raidės ir reiškia 110 km/val, o su kiekviena kita raide padidėja 10 km/val. Todėl svarbu tinkamai įvertinti savo įprastą važiavimo greitį ir gamintojo rekomendacijas.

Renkantis automobilio padangas, svarbu apgalvoti ir savo įprastus maršrutus. Jeigu daugiausia važinėjate mieste, kur keliai paprastai būna nuvalyti, tai galima rinktis ir lėčiau dylančias kietesnes padangas. Tačiau užmiesčio kelionėms, rekomenduotinos dygliuotos ar minkšto mišinio padangas. Specialistai pataria žiemą važinėti dygliuotomis padangomis, nes jos yra saugiausios. Tačiau tokias padangas naudoti galima tik nuo lapkričio 1 dienos, o pasikeisti vasarinėmis reikia iki balandžio 10 dienos. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad tokios padangos draudžiamos daugelyje užsienio šalių: Lenkijoje, Vokietijoje bei daugelyje piečiau esančių valstybių.

Universalios padangos tik 5 procentais mažiau efektyvios ant sniego dangos nei kieto mišinio žieminės padangos. Jos tinka mažai važinėjantiems ir vengiantiems važiuoti blogu oru. Tokios padangos dažniausiai yra pritaikytos eksploatuoti ne žemesnėje nei -5 laipsnių temperatūroje.

Padangų protektoriaus raštas taip pat skiriasi. Kai kurių padangų jis būna simetriškas, o kitų raštas vienoje pusėje vienoks, o kitoje – kitoks. Žiemai geriau rinktis kryptinį protektoriaus raštą, nes esant sudėtingoms vairavimo sąlygoms, šio protektoriaus savybės leidžia lengviau valdyti automobilį.

Renkantis padangas tiek lengviesiems automobiliams, tiek ir visureigiams, kriterijai nesiskiria – tiesiog didesniems automobiliams skirtos didesnės padangos.

Pažymėtina, kad laikui bėgant, padangos sensta, paprastai jos yra tinkamos naudoti apie 10 metų po jų pagaminimo datos. Ant kiekvienos padangos yra serijos numeris – tai tam tikri skaičiai ir raidės, paprastai iš viso 11 simbolių. Paskutiniai keturi skaičiai nurodo padangos pagaminimo datą – metų savaitę ir metus. Pavyzdžiui, kodo pabaiga 3409 reiškia, kad padanga pagaminta 2009 metais, rugpjūčio 17-23 dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.