Paskola jums – tabu?

paskolosNetikėtai atsirado nenumatytų išlaidų? O galbūt jau seniai svajojate įsigyti automobilį ar pradėti savo verslą? Tuomet jums reikia finansinės pagalbos – paskolos. Tereikia iš komercinių bankų ir daugybės kredito unijų išsirinkti, kurioje įstaigoje geriausios paskolos gavimo sąlygos. Jeigu paskolos jums asocijuojasi vien su ilgamečiais finansiniais įsipareigojimais ir milžiniškomis palūkanomis, vertėtų daugiau pasidomėti paskolų rūšimis ir paskolų gavimo sąlygomis, kurios atitiktų būtent jūsų poreikius.

Greitos paskolos

Jeigu staiga pritrūkote pinigų planuotam pirkiniui arba esate nepavydėtinoje finansinėje situacijoje ir jums pinigų reikia tuoj pat, pagelbėti gali greitos paskolos. Kredito unijose galite pasiskolinti iki 3000 eurų ir grąžinti juos per maždaug 24 mėnesius (nepamirškite, kad sąlygos skirtingose kredito unijose paprastai skiriasi). Paskolą galite gauti užpildę registracijos formą ir pateikę paraišką internetu arba sms žinute. Dažniausiai kredito unijose viliojama teiginiu, jog greitos paskolos jus pasieks per 15 minučių, tačiau dažniausiai tai užtrunka kiek ilgiau, nes pildydami paraišką vis tik turite pateikti duomenis apie savo finansinius įsipareigojimus ir nurodyti kitus svarbius aspektus. Vien pinigų pervedimas į jūsų banko sąskaitą užtrunka apie 15 minučių, priklausomai nuo paros meto, kuriuo pateikėte užklausą, tad aklai nepasikliaukite reklamomis.

Paskolos skaičiuoklė

Norėdami nusipirkti arba pasistatyti būstą, turėtumėte kritiškai įvertinti savo gaunamas pajamas ir apskaičiuoti, kokio dydžio paskola jums netaptų didžiule našta. Apytikriai sužinoti paskolos gavimo sąlygas jums padės paskolos skaičiuokle, patalpinta daugelyje komercinių bankų ir kredito įmonių tinklalapių. Kredito istorija, šeimos pajamos ir įkeičiamo turto vertė lems jūsų paskolos kaina.

Nepamirškite, kad tiek prireikus paskolos būstui, tiek norint pasiimti vartojimo paskolą automobiliui ar kitiems dalykams, būtina įkeisti nekilnojamąjį turtą. Paskolos su uzstatu kai kur išduodamos be oficialių pajamų pateikimo per keletą darbo dienų, tad tokią paskolą galite gauti ir jeigu šiuo metu nedirbate.

Paskolos studentams

Šiuo metu studijuojate? Tuomet jums palankiau skolintis iš komercinių bankų, kuriuos remia valstybinis studijų fondas. Paskolos studentams suteikiamos už dalines studijas užsienyje, norint padengti gyvenimo išlaidas arba sumokėti dalį mokamų studijų kainos. Tokia paskolos sutartis turi privalumą – paskola teikiama su palyginus nedidelėmis palūkanomis ir ją reikės grąžinti tik po studijų baigimo.

Paskolos verslui

Daugumoje kredito unijų teikiamos palankios sąlygos norintiems pradėti arba išplėsti savo verslą. Paskolą galite pasiimti kaip fizinis arba juridinis asmuo. Pagrindinė paskolos verslui lengvata – kompensuojama iki 95 proc. sumokėtų paskolos palūkanų, tačiau jeigu norite gauti ES remiamą paskolą, skolinimosi suma negali būti didesnė kaip  24 907 eurų. Dažniausiai paskola gelbėja daugumą Lietuvos gyventojų, turinčių sumanių verslo idėjų, nes savo pradinį kapitalą savarankiškai sukaupti gali tikrai ne kiekvienas.

Vartojimo paskolos

Ketinate įsigyti ilgai planuotą brangesnį daiktą arba išvykti į egzotišką kelionę? Tuomet galite pasiimti vartojimo paskola, kuri padės įgyvendinti jūsų svajones, tačiau turėtumėte žinoti, jog vartojimo paskolų palūkanos dažnai būna gan didelės (žinoma, tai priklauso nuo jūsų įkeičiamo turto vertės ir kitų duomenų). Dažnai vartojimo paskolos pasirenkamos, kai įsigeidžiama nusipirkti automobilį, nes jo nereikia apdrausti brangiu privalomuoju draudimu, kas reikalinga perkant automobilį lizingu.

Taigi paskolos tau nebeturėtų atrodyti toks nepriimtinas sprendimas, jeigu vykdai savo finansinius įsipareigojimus ir atsargiai vertini skirtingų bankų ir unijų paskolų sąlygas. Ar norėtum pradėti savo verslą, pasistatyti sau namą arba sumokėti studijų dalies įmoką – pasirinkus skirtingą paskolos rūšį, galėsi įgyvendinti savo troškimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *