Programavimo būreliai: nauda ar žala vaikui

Šių dienų vaikai didelę dalį dienos praleidžia prie kompiuterių ekranų, o tėvai kaip išmanydami kovoja su anksti išsivystančia priklausomybe nuo technologijų, ypač paauglius įtraukiančių žaidimų ir socialinių tinklų. Dažnai šią desperatišką kovą priversti pralaimėti suaugusieji gūžčioja pečiais ir teisinasi patys sau, kad atėjo tokie laikai ir vaikai auga pasaulyje, kuriame technologijos užima vis svarbesnę vietą. Tokių minčių vedini vieni netgi ryžtasi vaikus leisti į programavimo būrelius, kiti kraupsta vien nuo tokios minties – juk ekrano ir taip gerokai per daug. Tačiau ateities perspektyvos diktuoja ne visada tėvams palankias ir priimtinas sąlygas.

Paklausiausios specialybės ateityje

Pasaulyje, kuriame kiekviename žingsnį vis daugėja kompiuterizuotų sprendimų, kuriame išmanieji įrenginiai tampa būtinybe ir neatsiejama kasdienybės dalimi, būtų sunku įsivaizduoti paklausesnes profesijas nei tos, kurios tiesiogiai su tuo susijusios. Didelė dalis jaunimo jau dabar renkasi kompiuterinių sistemų specialisto kelią, nes tai gerai apmokamas darbas, o neretai net ir nebaigus studijų galima susirasti puikią darbo vietą. Programuotojai reikalingi kone visur, nes nuo pačių smulkiausių iki pačių stambiausių įmonių, ugdymo įstaigų, bankų ir kitų institucijų naudojasi jų paslaugomis arba samdo tokias paslaugas teikiančias bendroves rūpintis išmaniosiomis technologijomis, programų diegimų bei palaikymu. Ir tai tik viena iš sričių, kurioje programuotojų paklausa didžiulė. Pastaruoju metu į internetinę erdvę keliasi ir reklama, nuo skirtingų rinkodaros strategijų tampa neatsiejamas SEO, sisteminė svetainių priežiūra ir kiti panašūs dalykai, todėl kasdien vis labiau paklausūs tampa specialistai, kurie išmano SEO subtilybes. Optimizacijos kokybė šiandien reiškia tinkamą parengtį konkuruoti rinkoje, būti randamu ir matomu tarp alternatyvias prekes ir paslaugas siūlančių konkurentų. Be to, šios srities specialistai taip pat turi visas galimybes gauti gerai apmokamą, stabilią darbo vietą.

Daugiau naudos ar žalos

Kalbant apie naudą – ji akivaizdi, padėti tvirti pamatai jaunam žmogui suteikia platesnes galimybes konkuruoti darbo rinkoje, lengviau įveikti būsimus profesinius iššūkius, tapti labiau įgudusiu specialistu, lengviau įveikti aukštojo mokslo iššūkius. Visgi, daugelis tėvų vis dar kratosi minties dėl pavojaus sveikatai, regėjimui, laikysenai. Vaikai šiaip ar taip didelę laiko dalį praleidžia prie kompiuterio, tad kyla vienintelis klausimas – kur jis prasmingesnis? Namuose, žaidžiant žaidimus, ar lankant būrelius ir mokantis praktiškų dalykų? Būrelis nebūtinai pakenks, jei apribojimai bus taikomi kitur, todėl galbūt verta tiesiog susidėlioti prioritetus ir investuoti į ateities perspektyvas.

Apie SEO plačiau skaitykite digitalstar.lt tinklaraštyje : https://www.digitalstar.lt/blogas/seo/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *