Dažniausi klausimai apie oras – vanduo šildymą

Jei ieškote geriausių namų šildymo sprendimų, jums tikriausiai yra tekę girdėti apie oras – vanduo sistemą. Tai viena ekonomiškiausių, lengviausiai montuojamų ir paprastai prižiūrimų šildymo technologijų. Apžvelkime ką verta apie ją žinoti ir kokiomis savybėmis pasižymi oras vanduo sistema.

Kada galima įsirengti oras – vanduo sistemą?

Ši sistema gali būti įrengiama visuose gyvenamosios ar kitos paskirties pastatuose, kuriuose yra grindinis arba radiatorių šildymas.

Ar šilumos siurbliui reikalinga atskira patalpa?

Šildymui skirta oras vanduo sistema sudaryta iš išorinio ir vidinio šilumos siurblio blokų. Šiems prietaisams atskirų patalpų nereikia, tačiau aplink namo viduje montuojamą vidinį bloką turi būti laisvos vietos, o išorinis blokas, statomas lauke turi būti apsaugotas nuo drėgmės, dulkių ir pan. Geriausia, kai išorinis blokas montuojamas po stogeliu.

Kaip paskirstoma šilumos siurblio gaminama šiluma?

Šiluma gali būti nukreipiama tik į patalpų šildymą, kai pašildomas vanduo teka į grindinio šildymo sistemą arba radiatorius arba dalis pašildomo vandens gali būti skiriama buitiniam naudojimui. Antruoju atveju oras vanduo sistema apjungia ir karšto vandens tiekimą.

Kokiu principu šildomas vanduo šilumos siurbliuose?

Pagrindinis elementas, kurio pagalba šildomas vanduo yra freonas. Oras iš aplinkos patenka į išorinio bloko garintuvą, kuriame freonas siurbia šilumą iš oro. Įšilęs freonas perduodamas į kondensatorių, kuris susijęs su vandens talpykla. Tuomet freonas šildo vandens talpykloje esantį vandenį ir paskirsto jį šildymo sistemai arba šildymo sistemai bei buitiniam vandens naudojimui.

Kiek kainuoja įsirengti oras – vanduo sistemą?

Šilumos siurblių kaina priklauso nuo rūšies ir modelio. Dviejų dalių (išorinio ir vidinio bloko) šilumos siurblys paprastai kainuoja nuo 3000 eur. Norint įsigyti šilumos siurblį su integruotu boileriu, teks mokėti apie 5000 eur. Tačiau nepamirškite pasinaudoti galimybe gauti APVA paramą, kuria galima padengti apie 50% šilumos siurblio kainos. Na, o montavimo darbų kaina priklauso nuo jų sudėtingumo. Paprastai ji neviršija kelių šimtų eurų.

Tam, kad oras vanduo sistema veiktų nepriekaištingai, šilumos siurblius rekomenduojama įsigyti tik iš oficialių pardavėjų, o montavimo darbus patikėti šios srities specialistams. Be to, tuomet nereikės rūpintis profilaktine patikra, kurią bent jau garantiniu laikotarpiu atlieka oficialių pardavėjų, iš kurių pirkta įranga, meistrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.