ES paramos projektų rengimas

Pagrindinės sritys, į kurias nuo šių metų yra nukreiptos ES paramos lėšos yra inovacijų kūrimas, žiedinė ekonomika, žmogiškųjų išteklių tobulinimas. ES parama taip pat apima ir verslo konkurencingumo didinimą, gamybos procesų automatizavimą, energijos vartojimo efektyvumo skatinimą, skaitmeninimo technologijų diegimą, žiedinės ekonomikos skatinimą bei inovacijų diegimą ir taikymą. Todėl rengiant ES projektą, labai svarbu, jog jis atitiktų ne tik visus kriterijus bei reikalavimus, bet ir finansuojamas sritis. Daugiau informacijos apie finansuojamas sritis galite rasti internetinėje svetainėje.

ES projekto rengimas susideda iš keleto etapų, kurie yra labai svarbūs norint gauti finansavimą. Turint parengtą projektą pagal visus reikalavimus, reikia numatytu laiku pateikti paraišką, nes paraiškos pateiktos pasibaigus kvietimo galiojimo laikui, nebus vertinamos. Įprastai kvietimas teikti paraišką galioja 2-3 mėnesius, per kuriuos yra pakankamai laiko susipažinti su visa aktualia informacija, medžiaga ir reikiamais dokumentais, kuriuos reikės pateikti. Sekantis etapas apima paraiškos vertinimą, kuris įprastai užtrunka apie tris mėnesius, per kuriuos yra nustatoma ar projektas atitinka visus kriterijus ir reikalavimus, atliekamas kokybės vertinimas. Visiems finansuojamiems projektams institucija pateikia reikalingą informaciją apie tolimesnius veiksmus ir reikalingus dokumentus, pasirašoma projekto finansavimo sutartis ir vyksta projekto įgyvendinimo etapas. Šiame etape tampa itin svarbu laikytis visų reikalavimų, tokių kaip tinkamos apskaitos vykdymas, terminų laikymasis, išlaidų deklaravimas, vykdyti viešuosius pirkimus, laiku atsiskaityti už pasiektus rezultatus. Paskutinis etapas apima atsiskaitymą už projekto rezultatus, o pasibaigus ataskaitiniam laikotarpiui projektas yra laikomas pilnai baigtu.

Jeigu norite teikti paraišką ES paramai gauti, kreipkitės į šios srities profesionalus, kurie atsakys į jums rūpimus klausimus, padės parengti projektą, pateikti ir užpildyti visus reikalingus dokumentus, kurie yra svarbūs norint gauti ES paramą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.