Siekiant naudojimo patogumo, prieš pasirenkant vartų automatiką, reikia atidžiai išanalizuoti keletą veiksnių, įskaitant vartų vietą. Pavyzdžiui, vartų stumdomoje zonoje neturi būti vartelių, nes tai sukels susisiekimo problemų, taip pat reikia atminti, kad įeiti iš gatvės patogiausia stačiu kampu.
Svarstant apie slenkamų kiemo vartų įsigijimą ir montavimą, būtina atsižvelgti ne tik į vartų svorį ir naudojimo dažnumą, bet ir į maitinimo įtampą bei paties modulio kainą.
Kaip veikia slenkamų vartų automatika?
Automatinė slenkamų vartų pavara susideda iš pavarų ir valdymo elementų. Be to, prie jų dažnai pridedami slenkamų vartų priedai. Vartų automatika gali būti įvairių dydžių, veikimo režimų ir veikimo formos. Jo pasirinkimas priklauso nuo kelių faktorių – matmenų, svorio, darbo intensyvumo. Tinkamai parinkta slenkamų vartų pavara užtikrina sklandų atidarymą ir uždarymą, nepaisant ištisus metus vyraujančių oro sąlygų. Be to, variklio galią reikėtų pasirinkti pagal gamintojo rekomendacijas. Dėl to išvengsite galimų atidarymo ar uždarymo problemų pučiant stipriam vėjui, o pavara neveiks didžiausiu greičiu, o tai gali turėti teigiamos įtakos jos eksplotavimo laikotarpiui.
Pavara yra pagamintas iš reduktoriaus ir elektrinio valdymo modulio, turi dantytą ratą, kuris sukiojasi ir judina vartus susikibęs su juostele. Juostelė montuojama palei apatinį durų kraštą. Slenkami vartai valdomi nuotolinio valdymo pulteliu. Jis neturi būti nukreiptas tiesiai į valdymo bloką, nes yra įrengta antena, kuri priima signalą iš iki 200 metrų atstumo.
Įsigijus slenkamų vartų automatinę sistemą, nereikia išlipti iš automobilio norint atidaryti ar uždaryti vartus. Be to, slenkamų vartų pavara neleidžia pašaliniams asmenims patekti į privačią teritoriją. Tai taip pat tai vienas geriausių sprendimų įvažiavimams, kurie yra judriose gatvėse. Laiku automatiškai atsidarantys vartai nesukelia eismo blokavimo problemų ir leidžia iš karto patekti į teritoriją.