Kaip elgtis, kad negąsdintų kylanti elektros kaina?

Kiekvienų metų pabaigoje gyventojai išgirsta iš elektros tiekėjų apie tai, kad nuo kitų metų pradžios keisis elektros kaina. Labai retai ji krinta, dažniausiai kyla. Be to, elektrai gyventojai išleidžia vis  daugiau todėl, kad kiekvienais metais didėja jos suvartojimas. Taip pat  daugėja ir naujų vartotojų. Todėl elektros kainos ir galimybės sutaupyti elektrai yra labai aktuali tema kiekvienam. Vienas efektyviausių būdų pamiršti apie elektros energijos kainos keliamą stresą – rinktis alternatyvius sprendimus.

Šiuo metu Lietuvoje vis daugiau gyventojų domisi galimybe įdarbinti saulės energiją ir tapti savo elektros energijos vartotojais. Tokių galimybių yra ir valstybė skatina jungtis prie tokių iniciatyvų ir tapti nepriklausomiems.

Vienas iš būdų – saulės elektrinė Jūsų kieme  arba ant Jūsų namo stogo. Tai gera investicija, jeigu norite pamiršti išlaidas, kurias kiekvieną mėnesį patiriate dėl sunaudojamos elektros. Daugiau nebereikės baimintis dėl to, kad vėl kyla elektros kaina. Saulės elektrinė yra būdas tapti nepriklausomiems ir patiems pasigaminti elektros energijos tiek, kiek Jums jos reikia. Todėl daugybė žmonių kiekvienais metais renkasi investuoti į elektrinę,kad ateityje galėtų tapti nepriklausomais elektros gamintojais.

Kur montuoti elektrinę?

Kaip jau minėta, Lietuvoje populiariausia elektrinę montuoti ant namo stogo. Tai atlieka tik šios srities profesionalai, kurie gali ne tik sumontuoti elektrinę. Jie parengs elektrinės projektą pagal Jūsų poreikius ir atsižvelgus į namo specifiką, parinks  geriausius tam pritaikytus kolektorius, viską  sumontuos ir pajungs. Jums teliks džiaugtis gaminama elektra ir nebereikės sukti galvos apie tai, kokia bus kitų metų elektros kaina.

Be to, šių laikų technologijso jau leiždiagalvoti apie elektrinę ne tik ant stogo, bet ir vietoj jo. Pavyzdžiui, jeigu šiuo metu dengiate arba keičiate stogą, vietoj jo galite rinktis saulės elektrinę, kuri atitinka visus reikalavimus ir yra modernus bei patogus sprendimas. Dažniausiai elektrinė montuojama ant pietinio stogo šlaito, pietryčių arba pietvakarių pusėje. Čia sumontuota elektrinė įdarbins daugiausiai saulės energijos.

Ką daryti, jei neturiu, kur statyti elektrinės?

Žinoma, kad ne visi žmonės turi galimybę pastatyti saulės elektrinę savo kieme. Tai ypač aktualu tiems žmonėms, kurių namo stogai negali būti pritaikyti tokiems projektams arba jeigu gyvenate daugiabutyje. Tokiu atveju sudėtinga įdarbinti saulę tiek, kiek elektros Jums ši tiesų reikia. Tačiau sprendimų sutaupyti, kad sumažėtų elektros kaina yra.

 

Kita alternatyva – dalyvavimas saulės parkų veikloje, Tai didžiulės nutolusios elektrinės, prie kurių jungtis gali visi norintys. Galite išsipirkti dalį tokios elektrinės ir taip pat  prisijungti prie elektros energiją gaminančių gyventojų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *