Kodėl verslui svarbu naudotis antivirusinėmis programomis?

Antivirusinės programos tiek namuose tiek ir darbe jau seniai yra būtinybė, be kurios praktiškai neįmanoma naudotis kompiuterine technika. Tinklinių technologijų amžiuje, kai vis daugiau duomenų yra keliama į interneto platybes, praktiškai neįmanoma išvengti susidūrimų su kenkėjiškomis programomis, kurios yra naudojamos įvairiems neteisėtiems veiksmams, tokiems kaip duomenų vagystė, arba technikos darbo trikdymai.

Antivirusinės programos jau seniai nustojo vien tik paraščių ir kodų tikrinimo priemonėmis, kuriomis buvo dar prieš 15-20 metų, kai jos pagrindę buvo naudojamos kenkėjiškų failų paieškai ant duomenų diskelių. Šiuolaikiniai sprendimai – tai visapusišką įrenginių ir tinklo apsaugą užtikrinančios sistemos, kuriose keičiamų duomenų nešėjų tikrinimas liko tik viena iš daugelio funkcijų.

Įmonės iš esmės yra skirtingo dydžio tinklai, apjungiantys nuo keliolikos iki kelių dešimčių ar net šimtų įrenginių. Tokiame lygyje antivirusinė apsauga įgijo visiškai kitokią formą. Pasigauti virusą ar kitą kenkėjišką programą tokiomis sąlygomis yra labai paprasta, tiek dėl daugybės technikos vienetų tiek ir dėl didelio skaičiaus vartotojų, dalis kurių nepasižymi geromis žiniomis apie visas grėsmes, kylančias dėl vienokių ar kitokių veiksmų internete. Verslo tinklo apsaugos sprendimai apima ne tik operacinių sistemų antivirusines programas, bet ir ugniasienes, kanalų kriptoapsauga ir kitos priemonės, nutaikytos į didelio vartotojų skaičiaus apsaugą ir jų veiksmų kontrolę.

Be šių priemonių, įmonės rizikuoja ne vien duomenų nutekėjimu arba praradimu, bet ir gerokai didesniais nemalonumais. Virusų padaroma žala gali visiškai paralyžiuoti verslą ir kuriam laikui sustabdyti bet kokią veiklą. Tai savo ruožtu reiškia finansinius praradimus ir neabejotinai gali neigiamai paveikti kompanijos reputaciją. Tam, kad įmonės neatsidurtų tokiose situacijose, svarbu ne vien rūpintis tinkama apsauga, bet ir pastoviai ją atnaujinti ir stebėti besikeičiančią aplinką.       

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *