Verslo valdymo sistema (ERP) – kaip ji gali padėti?

Nesvarbu, kurioje verslo sferoje dirbate, kiekvienam versle svarbiausia yra laikas ir darbų optimizavimas. Todėl vis daugiau verslo bendrovių ima domėtis sprendimai, kurie padėtų optimizuoti veiklas ir sutaupyti laiko. Tam kuriamos įvairios programos. Kiekviena verslo valdymo sistema (ERP) – tai sprendimas, kuris padės versle kiekvieną dieną.

 

Kas yra ERP?

Trumpinys ERP kilo iš angliškos frazės Enterprise resource planning. Šiuo trumpiniu vadinamos verslo valdymui skirtos sistemos, Lietuvių kalboje joms turime ir lietuviškąjį trumpinį – tai VVS sistemos. Tai skirtingų kūrėjų produktai, kurie diegiami tam, kad įmonėje darbai vyktų našiau ir produktyviau, kad būtų lengviau operuoti turima informacija ir matyti situaciją. Taip pat kiekviena verslo valdymo sistema (ERP) prisideda prie verslo analitikos įžvalgų – padeda analizuoti pardavimus, praradimus, planuoti įmonės pelną ir ateities plėtrą.

 

Kokiam sektoriui reikia sistemų?

Labai dažnai mažesnės įmonės net negalvoja apie jokį darbų ar darbuotojų veiklų optimizavimą, kol nepradeda galvoti apie verslo plėtrą. Labai dažnai paprasti sprendimai pasirodo gana sudėtingi, kai įmonės veiklos išsiplečia. Pavyzdžiui, mažoje įmonėje dirbantis buhalteris daugybę dalykų gali padaryti „rankiniu būdu“, apskaičiuoti atlyginimus, darbo valandas, operuoti kitais turimais duomenimis. Tačiau kai įmonė išsiplečia ir joje yra daugybė darbuotojų, tokie darbai gali tapti nepakeliami, todėl tam reikia sprendimų. Čia ir gali padėti verslo valdymo sistema, kuri optimizuos dalį procesų ir atliks skaičiavimus patu. Tai tik vienas pavyzdžių, kaip prie geresnės įmonės veiklos gali prisidėti tokio tipo sistemos. Svarbu žinoti, kad jos gali būti naudingos bet kokiam verslui.

 

Kaip gali padėti VVS?

  • Personalo valdymui. Labai dažnai VVS sistemos pritaikomos darbuotojų valdymo srityje. Pavyzdžiui, įdiegus vieną ar kitą sistemą, darbuotojai gali prisijungti prie jos būdami bet kur ir naudoti visą reikalingą informaciją, keistis ta tarpusavyje ir tai daryti greitai bei patogiai.
  • Buhalteriniams darbams. Kaip jau minėta, labai svarbu, kad buhalterių darbe būtų kuo daugiau tikslumo. Todėl verslo valdymo sistema (ERP) gali ženkliai pagerinti buhalterio darbo kokybę ir sutaupyti nemažai laiko.
  • Darbo grafikams. Pamirškite apie grafikų sudarymus ir pildymus raštu bei nuolatinius taisymus jame. Nuo šiol visa tai bus galima užpildyti specialioje sistemoje, kuri pati apskaičiuos atostogų likučius, išdirbtas valandas ir pan.
  • Pardavimų stebėjimas. Vienas svarbiausių rodiklių versle – tai pardavimai. Tam pritaikyta verslo valdymo sistema pagerins ataskaitų rengimą, pateiks platesnį analizių vaizdą ir leis matyti realią įmonės situaciją.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *