Viskas, ką turėtume žinoti apie projektų valdymo grupes

Visuose projektuose išgirsite tokį darinį, kaip Projektų valdymo grupė (angliškai – Project steering group, geresnio lietuviško atitikmens niekaip neradau).

Šis darinys yra Laban svarbus kiekvieno projekts sėkmei. Ką vertėtų pie projektų valdymo grupes žinoti?

Kas yra projektų valdymo grupė projektų valdyme?

Projektų valdymas apibrėžia ne tik visus projektų etapus, bet sprendimų priėmimą projektų valdyme. Vienas iš pagrindinių sprendimo priėmėjų projekte yra projektų valdymo grupė. Ši žmonių grupė yra sudaroma   kiekvienam projektui atskirai. Ir jos sudėtis visada skiriasi.

Kokius sprendimus gali priimti projekto valdymo grupė?

Svarbus aspektas, kad projektų valdymo grupė gali priimti sprendimus tik projekto ribose, tai yra tik nustatyto biudžeto, sutartos trukmės bei apibrėžtos apimties rėmuose. Ši taisyklė yra dažnai pamirštama. Dauguma sprendimų, kurie yra susiję su projekto trukmės ilginimu ir kartais trumpinimu, jei tai reiškia, kad projekto apimtis keičiasi, arba projekto biudžeto pokyčiais bei apimties didinimu ar mažinimu nėra priimami projektų valdymo grupės narių. Šiose situacijose projektų valdymo grupė atlieka tik patariamąjį vaidmenį ir galutinį sprendimą priima organizacijos aukštesni sprendžiamieji forumai, kurie turi matomumą, kokią įtaką vienoks ar kitoks projekto pokytis turės organizacijai bei kitiems organizacijoje vykstantiems projektams.

Ką verta dar žinoti apie projektų valdymo grupes?

Viena iš dažniausiai pasitaikančių rekomendacijų yra tai, kad projektų valdymo grupė turi rinktis bent kartą per mėnesį arba bent kartą per dvi savaites. Projekto vadovas šį forumą turi išnaudoti projekto: a) statusui bei progresui aptarti,

b) kilusioms problemos spręsti, c) prašyti patarimo bei pagalbos sprendžiant kilusius nesklandumus projekte

Daugiau informacijos galite ieškoti: ismoktospamokos.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *